آیا نقاشی کردن با انگشتان پا آموختنی است؟

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، نتایج مطالعات نشان می دهد هنرمندانی که توانایی نقاشی با پا را دارند، نقشه هایی از انگشتان پا همانند انگشتان دست در مغز خود دارند که بسیار سازمان یافته است.

آیا نقاشی کردن با انگشتان پا آموختنی است؟

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی، محققان اظهار کردند: اگر افراد از زمان تولد از پاهای خود مانند دستانشان استفاده نمایند، یک نقشه متفاوت از انگشتان پا در مغز دارند که بیشتر شبیه نقشه انگشتان دست در مغز است.

هر قسمت از بدن، یک ناحیه مربوط به خود در مغز دارد، اما این اولین مطالعه برای شناسایی نقشه های انگشتان پا در افراد است.

این مطالعه را محققان علوم اعصاب شناختی کالج دانشگاه لندن درباره نقشه اندام ها در مغز و چگونگی سازگاری مغز با اندام ها انجام دادند و به نتایجی دست یافتند.

محققان در این آنالیز، تصاویر MRI مغزی افرادی که از انگشتان پا به خوبی انگشتان دست استفاده می کردند را با افرادی که استفاده نمی کردند، مقایسه کردند.

هریت دمپسی جونز، نویسنده این مطالعه اظهار کرد: در افرادی که از پاها و انگشتان پا برای کارهایی مانند نقاشی استفاده می نمایند، هر انگشت پا به صورت جداگانه در مغز نقشه ای دارد و این نقشه در محلی از مغز که معمولا مرتبط با انگشتان است، ذخیره می گردد.

بیشتر انسان ها در مغزشان، ناحیه ای برای انگشتان پا دارند و همه این نواحی در کنار هم جمع شده اند، اما انگشتان دست هر کدام، منطقه ای متمایز دارند.

نویسندگان این مطالعه عنوان کردند: افرادی که توانایی استفاده از انگشتان پا را به صورت خاص دارند، درک حسی بیشتری نسبت به افرادی دارند که از انگشتان پا برای کارهای دیگر استفاده نمی نمایند و فقط با آن راه می روند.

محققان افزودند: هر فردی که از انگشتان پای خود استفاده های خاصی مانند نقاشی کردن دارد، می تواند این نقشه را در مغز داشته باشد، البته در افرادی که ممکن است این اندام خود را از دست دهند، مغز می تواند با بدن سازگار گردد.

نتایج آنالیز ها نشان می دهد که افراد معمولا نمی توانند بعد از آموزش به این مهارت دست پیدا نمایند.

پژوهشگران قصد دارند که دریابند انعطاف پذیری مغز در چه سنی امکان ایجاد تغییرات در نقشه های مرتبط را دارد و در چه زمانی متوقف می گردد و همچنین، آیا ممکن است که قطعات مصنوعی در بدن بتوانند در مغز نقشه ای ایجاد نمایند یا خیر.

این یافته ها می تواند برای درک چگونگی توانایی مجدد مغز در هنگام از دست دادن اندام یا آسیب نخاعی مفید باشد.

این مطالعه به صورت آنلاین در Cell Reports منتشر شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "آیا نقاشی کردن با انگشتان پا آموختنی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا نقاشی کردن با انگشتان پا آموختنی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید