بشار اسد: آمریکا جایی در سوریه ندارد و حتماً خارج خواهد شد

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که دولت سوریه با ازبین بردن تروریست ها بهانه های موجودیت آمریکا در این کشور را از بین می برد و آمریکا هیچ افقی برای بقا در سوریه نخواهد داشت.

بشار اسد: آمریکا جایی در سوریه ندارد و حتماً خارج خواهد شد

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با شبکه چینی فینیکس تأکید کرد که اولویت سوریه در نحوه تعامل با موجودیت نامآغاز آمریکا، انتها دادن به موجودیت تروریست ها در این کشور است، چرا که این موضوع باعث تضعیف حضور آمریکا در سوریه می شود.

وی همچنین در این مصاحبه تأکید کرد که فرایند بازسازی سوریه آغاز شده، اما نیازمند سرمایه گذاری های داخلی و خارجی بیشتری است تا به شکلی گسترده تر ادامه پیدا کند.

رئیس جمهور سوریه در این مصاحبه به طرح کمربند و راه ارائه شده از سوی دولت چین اشاره و تأکید کرد که این موضوع تحول استراتژیک در سطح مناسبات بین الملل در دنیا به شمار می رود که مبتنی بر مشارکت و منافع مشترک به جای تلاش برای سلطه بر دیگران است که غرب این استراتژی را دنبال می کند.

وی ادامه داد که چین به عنوان یک دولت بزرگ تلاش می کند نفوذ خود را با تکیه بر دوستان و منافع مشترک در دنیا گسترده سازد که این موضوع باعث تقویت مناسبات اجتماعی و اقتصادی و امنیتی میان دولت های موجود در این طرح می شود و ثبات و شکوفایی در دنیا را افزایش می دهد.

وی ابراز امیدواری کرد که شرکت های چینی بررسی فرصت های سرمایه گذاری در بازار سوریه را که به شکل روزافزون در حال بهبود است، آغاز کنند.

اسد گفت که چین کمک هایی را در زمینه بازسازی سوریه ارائه داده، این کمک ها در ابعاد انسانی بوده و سوریه همزمان با آزادسازی بخش قابل توجهی از مناطق خود از دست گروه های تروریستی مذاکراتی را با تعدادی از شرکت های چینی برای حل وفصل موانع جهت ورود این کشور به بازار سوریه و سهیم بودن در فرایند بازسازی این کشور آغاز کرده است.

رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که اولویت این کشور در نحوه تعامل با موجودیت غیرقانونی آمریکا در سوریه، حمله به تروریست ها است، چرا که این فرایند باعث تضعیف بهانه های موجودیت آمریکا می شود و باعث می شود گروه های سوری که تحت پرچم آمریکا کار می کنند به آغوش کشور بازگردند و به تلاش های دولت برای آزادسازی تمامی اراضی بپیوندند، در چنین شرایطی هیچ افقی برای ادامه موجودیت آمریکا در سوریه باقی نمی ماند.

بشار اسد شرح داد که آمریکا امروز با سرقت نفت سوریه و فروش آن به ترکیه اقدام به هم دستی با گروههای تروریستی در فرایند سرقت نفت سوریه می کند.

وی گفت که دولت ترکیه نیز به صورت مستقیم در فرایند فروش نفت سوریه نقش داشته و این فرایند را در گذشته با تعامل با جبهة النصره و بعد از آن با داعش و امروز با همکاری آمریکایی ها دنبال می کند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بشار اسد: آمریکا جایی در سوریه ندارد و حتماً خارج خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بشار اسد: آمریکا جایی در سوریه ندارد و حتماً خارج خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید