تولید 10 میلیارد دلار کالای خاص ایرانی تا سال 1400

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آغاز نهضت تولید در کشور، گفت: تولید 10 میلیارد دلار کالای خاص در کشور تا سال 1400 در قالب اجرای نهضت ساخت تولیدات داخلی هدفگذاری شده است.

تولید 10 میلیارد دلار کالای خاص ایرانی تا سال 1400

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ دبیر فیزیک، رضا رحمانی صبح پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از طرح توسعه شرکت نئوپان فومنات در جمع وبلاگ دبیر فیزیک با اشاره به اجرای طرح نهضت ساخت تولیدات داخلی، اظهار کرد: فرصت خوبی پیش آمده که از توانمندی های داخلی برای رونق تولید و اشتغالزایی بهره مند شویم.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه های امسال وزارتخانه تولید اقلام خارجی و انواع کالا و موادی که امکان تولید آن در داخل کشور وجود دارد، است، اضافه نمود: براساس این برنامه برای تولید 10 میلیارد دلار مواد و کالا هایی که از خارج وارد می شود تا سال 1400 هدفگذاری شده تا تبدیل به تولید داخلی در رشته های مختلف صنعتی شود.

وزیر صنعت در ادامه با اشاره به اینکه که خوشبختانه این طرح آغاز شده و نخستین نمایشگاه تولیدات داخلی در رشته های مختلف صنعتی نیز در تهران برگزار گشت، گفت: شاهد مشارکت خوبی از سراسر کشور بودیم.

وی به تأسیس دبیرخانه دائمی اجرای این طرح و همچنین پیگیری موضوع از سوی معاونت صنایع و مرکز حمایت از ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره و شرح داد: اجرای این طرح به خودکفایی در تولید محصولات و کالا های خاص در داخل کشور منجر می شود.

رحمانی ادامه داد: عدم وابستگی به خارج از کشور و ایجاد واحد های جدید در رشته های صنعتی در سطح کشور از دیگر مزایای اجرای این طرح است که توسعه مناطق و همچنین اشتغال زایی را به دنبال دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تولید 10 میلیارد دلار کالای خاص ایرانی تا سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید 10 میلیارد دلار کالای خاص ایرانی تا سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید