حمله استقلال به سئول و دو رکورد سه، فرار شاگردان قلعه نویی از سم مهلک!

به گزارش خبرنگاران، دور برگشت از مرحله نیمه نهایی رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا فردا چهارشنبه با تعیین شدن چهره فینالیست ها به سرانجام می رسد. در این روز نمایندگان فوتبال کره، ژاپن، چین و ایران برای رسیدن به دیدار سرانجامی مهمترین تورنمنت باشگاهی آسیا روز سخت و سرنوشت سازی را تجربه می نمایند.

حمله استقلال به سئول و دو رکورد سه، فرار شاگردان قلعه نویی از سم مهلک!

در یکی از این دیدارها استقلال در استادیوم آزادی میزبان اف سی سئول کره جنوبی است. استادیومی که در بسیاری از بازی های مهم اینچنینی، بیش از یکصد هزار تماشاگر روی سکوهای خود می بیند. طرفدارانی که در این بازی با آبی کردن سکوهای این استادیوم، می خواهند یار دوازدهم استقلال باشند تا روزی سخت را به روزی فراموش نشدنی تبدیل نمایند.

شاگردان امیر قلعه نویی که با شایستگی توانستند تا نزدیکی های فینال لیگ قهرمانان آسیا برسند، در بازی رفت اسیر اشتباهات فردی شده و شکست 2 بر صفر را تجربه کردند اما این سرانجام کار نیست زیرا آنها 90 دقیقه حیاتی و سرنوشت ساز دیگر را پیش رو دارند و می توانند با صبر و حوصله و ارائه یک بازی منطقی و دور از هیجانات و بازی احساسی این گل ها را جبران نموده و چهارشنبه شب را با جشن صعود به فینال آسیا بسیار شیرین نمایند.

البته همه می دانند در چنین بازی های مهمی جبران باخت 2 بر صفر بسیار سخت است اما استقلال و نمایندگان فوتبال ایران در روزهای سخت بارها و بارها کاری بزرگی انجام داده و توانسته اند در اوج ناامیدی به موفقیت های فراموش نشدنی دست یابند. شاید این بحث کلیشه ای باشد اما یک روز در استرالیا تیم ملی ایران تنها در یک نیمه شکست 2 بر صفر را به تساوی 2 بر 2 تبدیل کرد و روزی دیگر نمایندگان باشگاهی ایران توانستند حتی شکست های سنگین تر (پرسپولیس - آلیما قزاقستان) از این را هم در بازی های برگشت جبران نموده و به مرحله بعدی برسد.

غیبت جواد نکونام و آندرانیک تیموریان در این بازی موضوعی است که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت اما قطعا امیر قلعه نویی و همکارانش که به خوبی در این مدت آبی پوشان را راهنمایی کردند، می توانند با استفاده از مهره های مطرح نیمکت نشین که در این مدت کمتر فرصت حضور در میدان را داشتند، به خوبی بهره ببرند تا غیبت این دو بازیکن ملی پوش محسوس نباشد.

قطعا در چنین بازی مهمی فرصت طلبی مهاجمان و نفراتی که به دروازه اف سی سئول نزدیک می شوند، بسیار اهمیت دارد زیرا در این بازی دیگر نباید موقعیت ها را به راحتی از دست داد. ضمن اینکه کره ای ها قطعا در این بازی دل به ضد حمله ها می بندند تا بتوانند از خلاء ها و حفره های دفاعی استقلال که برای حمله به جلو می رود، جهت رسیدن به گل استفاده نمایند.

آنچه نباید فراموش کرد این است که استقلال در این بازی ابتدا نباید گل بخورد زیرا گل خورده همچون سهم مهلکی برای این تیم محسوب می گردد و جبران آن حتی در استادیوم آزادی هم سخت است. همچنین اگر استقلال بتواند از فشار ابتدای بازی که روی دروازه اف سی سئول ایجاد می نماید به گل برسد شانس خود را برای پیروزی افزایش می دهد زیرا اگر استقلال گل اول را بزند روحیه بالاتری بدست آورده و کره ای ها با استرس بیشتری بازی می نمایند.

در این بین استقلالی ها با سه هدف به میدان می آیند؛ یکی جبران شکست بازی رفت، دوم انتقام باخت 11 سال پیش مقابل این تیم کره ای که با نام آنیانگ مانع از صعود آبی پوشان به فینال جام باشگاه های آسیا شد و سوم رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا به عنوان سومین تیم ایرانی. ضمن اینکه آنها در اندیشه کسب سومین ستاره روی پیراهن خود برای قهرمانی در آسیا هستند و این اهداف انگیزه های آبی ها را افزایش می دهد.

در روزی که فوتبال ایران هوای آبی خواهد داشت، همه امیدوارند استقلال بتواند در این میدان مهم و سرنوشت ساز به این اهداف مهم برسد و موفقیت های اخیر ایران در رشته های گروهی - فردی را با رسیدن به دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا تکمیل تر کند.

هر دقیقه این 90 دقیقه برای استقلال بسیار مهم است زیرا می تواند به دقایق فراموش نشدنی برای فوتبال ایران و طرفداران تیم آبی پایتخت تبدیل گردد. فردا چشم همه به ساق پای مردان قلعه نویی است و دعای مردم ایران بدرقه راه آنها تا پس از سپاهان و ذوب آهن، فوتبال ایران سومین فینالیستش در این رقابتها را ببیند.

نماینده چین در یک قدمی فینال

در دیگر بازی این مرحله گوانجو اورگرانده میزبان کاشیو ریسول ژاپن است. تیم چینی که با راهنمایی مارچلو لیپی ایتالیایی خود را به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی این جام مطرح نموده است، در حالی برابر حریف ژاپنی به میدان می رود که با توجه به پیروزی 4 بر یک در زمین حریف تنها با یک معجزه از رسیدن به فینال محروم می گردد.

به نظر نمی رسد نماینده ژاپن بتواند در زمین گوانجو به پیروزی با اختلاف 4 گل دست یابد و پیش بینی اینکه شاگردان لیپی که قبل از دیدار استقلال با اف سی سئول به میدان می روند، نخستین فینال جام باشند سخت نخواهد بود.

برنامه دیدارهای برگشت از مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا به توضیح زیر است:

* گوانجو اورگرانده چین - کاشیوا ریسول ژاپن، ساعت 16:30، استادیوم تیانهه اسپورت

* استقلال ایران - اف سی سئول کره جنوبی، ساعت 19، استادیوم آزادی

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمله استقلال به سئول و دو رکورد سه، فرار شاگردان قلعه نویی از سم مهلک!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله استقلال به سئول و دو رکورد سه، فرار شاگردان قلعه نویی از سم مهلک!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید