عراق، اظهارات یک نماینده درباره توافق احزاب برای معرفی نامزد نخست وزیری

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، یک نماینده مجلس عراق از توافق نیروهای سیاسی این کشور برای معرفی نامزد نخست وزیری آینده خبر داد.

عراق، اظهارات یک نماینده درباره توافق احزاب برای معرفی نامزد نخست وزیری

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دبیر فیزیک به نقل از شبکه السومریه، فراکسیون بیارق الخیر عراق امروز از توافق نیروهای سیاسی برای معرفی نامزد نخست وزیری جدید در خلال دو روز آینده خبر داد.

محمد الخالدی، رئیس این فراکسیون به خبرگزاری عراق بیان نمود که ابتکار عمل هایی برای حل بحران معرفی نامزد نخست وزیری جدید وجود دارد و این فراکسیون با طرف های موثر درباره این موضوع مذاکره کرده است.

وی اضافه کرد که اکنون تقریباً بر سر گزینه نامزد نخست وزیری و معرفی وی توافق شده است.

مرجعیت عالی دینی عراق تأکید کرد که تشکیل دولت جدید از مهلتی که قانون اساسی برای آن تعیین کرده بود فراتر رفته و باید طرف های مربوطه برای پایان دادن به این بحران همکاری کنند؛ چرا که تشکیل دولت٬ گام مهمی برای حل بحران کنونی است.

پیش از این ائتلاف سائرون وابسته به جریان صدر اعلام کرده بود که معرفی نامزد نخست وزیری آینده عراق به زمان بعد از بازگشت رئیس جمهور از سوئیس موکول شده است.

این در حالی است که روز گذشته برخی منابع در ائتلاف پارلمانی الفتح به رهبری هادی العامری از احتمال تعیین شدن تکلیف جانشین عادل عبدالمهدی تا ساعات آینده خبر داده بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، اظهارات یک نماینده درباره توافق احزاب برای معرفی نامزد نخست وزیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، اظهارات یک نماینده درباره توافق احزاب برای معرفی نامزد نخست وزیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید