هاشمی: دولت تاکنون یک ریال یارانه بلیت مترو به تهران نداده است

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، رئیس شورای شهر تهران با اعلام وضعیت بحرانی درباره اتوبوس های پایتخت گفت: با این که دولت روزانه 80 میلیارد تومان یارانه بنزین به تهران می دهد، اما ...

هاشمی: دولت تاکنون یک ریال یارانه بلیت مترو به تهران نداده است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ دبیر فیزیک، محسن هاشمی صبح امروز در آغاز جلسه شورای شهر تهران با اشاره به افزایش برودت هوا در نیمه دوم سال گفت: در صورت عدم تداوم بارندگی شاهد افزایش آلودگی هوا و خطرات ناشی از آن برای سلامت جامعه هستیم که تنها راهکار آن استفاده بیشتر از سیستم حمل و نقل عمومی در این ایام توسط شهروندان است.

وی با بیان این که مردم حق دارند که نسبت به رفع کمبود های ناوگان اتوبوسرانی و مترو در ساعات پیک گلایه داشته باشند، ادامه داد: طی ماه های آینده شاهد اضافه شدن 10 رام قطار، شامل 70 واگن به ناوگان خواهیم بود که البته این سه قطار تنها چند درصد از نیاز مترو را مشخص می کند. اما وضعیت اتوبوسرانی به مراتب دشوارتر است.

رئیس شورای شهر تهران با بیان این که تعداد اتوبوس ها، طی ده سال گذشته، از 7000 دستگاه کاهش یافته و به کمتر از 6000 دستگاه رسیده است، گفت: عمر اتوبوس ها نیز از 5 سال به 11 سال رسیده به گونه ای که نیمی از ناوگان فعلی تهران در حال حاضر فرسوده و روزانه بیش از 300 اتوبوس به علت خرابی متوقف می شوند.

وی با بیان این که طی دهه گذشته استفاده از اتوبوس توسط شهروندان حدود 30 درصد کاهش یافته و تعداد مسافران از سه میلیون به 2 میلیون سفر کاهش یافته است، ادامه داد: خودرو های شخصی و مسافربر های اینترنتی کمبود اتوبوس را جبران کردند که موجب تشدید آلودگی هوا شده است؛ بنابراین از مسئولان مربوطه در شهرداری تهران و دولت می خواهیم در چارچوب دستور رئیس جمهور برای تأمین 19 هزار اتوبوس شهری که 5000 دستگاه آن متعلق به تهران است و همچنین تامین هزار و 300 واگن مترو اقدام کنند تا وضعیت ترافیک و آلودگی تهران بحرانی تر نشود.

هاشمی با بیان این که این یک واقعیت است که دولت روزانه 80 میلیارد تومان یارانه بنزین تهران را می پردازد، اما تاکنون یک ریال یارانه بلیط مترو پرداخت نشده است گفت: طی 6 سال گذشته حتی یک دستگاه اتوبوس از سوی دولت به تهران تحویل داده نشده است که این حقیقت بر خلاف سیاست حمایت از محیط زیست، اقتصاد مقاومتی و ... است که امیدواریم با توجه به دستورات مساعد رئیس جمهور و معاون اول به سرعت اتفاقات خوبی در حوزه وضعیت بحرانی اتوبوسرانی تهران ایجاد شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هاشمی: دولت تاکنون یک ریال یارانه بلیت مترو به تهران نداده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشمی: دولت تاکنون یک ریال یارانه بلیت مترو به تهران نداده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید