تحریم وزرای دفاع، کشور و انرژی ترکیه از سوی آمریکا

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، آمریکا، وزرای دفاع، کشور و انرژی و منابع طبیعی ترکیه را در واکنش به اقدامات نظامی در شمال سوریه تحریم کرد.

تحریم وزرای دفاع، کشور و انرژی ترکیه از سوی آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دبیر فیزیک به نقل از آناتولی، کاخ سفید صبح امروز سه شنبه با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مجوز اعمال تحریم سه وزیر و دو وزارت خانه ترکیه توسط وزارت خزانه داری آمریکا را صادر نموده است.

وزرای دفاع، کشور و انرژی و همچنین وزارتخانه های دفاع و انرژی در لیست تحریم آمریکا قرار گرفته اند.

طبق بیانیه کاخ سفید، به باور رئیس جمهور آمریکا عملیات نظامی اخیر دولت ترکیه در سوریه، ماموریت شکست داعش را تضعیف نموده، غیرنظامیان را به خطر انداخته و صلح، ثبات و امنیت در منطقه را تهدید می نماید. وی به همین دلیل گام هایی را در این راستا برداشته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: وزارت خزانه داری و امور خارجه آمریکا می تواند اموال و دارایی های مقامات کنونی یا سابق دولت ترکیه در آمریکا را که تهدیدی برای صلح، امنیت، ثبات یا تمامیت ارضی سوریه محسوب می شوند، مصادره کند. ممکن است کسانی که در موارد جدی نقض حقوق بشر، ممانعت از آتش بس، جلوگیری از بازگشت آوارگان به سوریه و بازگرداندن اجباری پناهندگان یا تهدید صلح، امنیت و ثبات در این کشوردست داشته باشند، تحت تاثیر این تحریم ها قرار گرفته و فعالیت بعضی نهادهای اقتصادی توسط وزارت خزانه داری آمریکا محدود شوند.

به همین دلیل، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا بامداد سه شنبه طی بیانیه ای با اشاره به تحریم سه وزارتخانه ترکیه از سوی واشنگتن، خاطرنشان کرد که علیه خلوصی آکار وزیر دفاع، سلیمان سویلو وزیر کشور و فاتح سونمز وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در واکنش به اقدامات نظامی در شمال سوریه تحریم اعمال شده است.

وی با تاکید بر اینکه ترکیه باید با آمریکا پیرامون سوریه مذاکره کند، گفت: عملیات ترکیه در شمال سوریه جان غیرنظامیان را به خطر انداخته و ماموریت ضد داعش را شدیداً تضعیف نموده است.

از سوی دیگر وزارت خزانه داری آمریکا نیز طی بیانیه ای از تصویب تحریم های تنبیهی علیه ترکیه در چارچوب عملیات چشمه صلح در شمال سوریه اطلاع داد.

این وزارت خانه مدعی شده که عملیات ترکیه علیه ی.پ.گ، پ.ک.ک ماموریت ضد داعش را شدیداً به خطر می اندازد .

عملیات ترکیه موسوم به چشمه صلح به همراهی نیروهای شبه نظامی سوری موسوم به ارتش ملی سوریه در شرق فرات در تاریخ 9 اکتبر در شمال سوریه و شرق فرات شروع و همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تحریم وزرای دفاع، کشور و انرژی ترکیه از سوی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم وزرای دفاع، کشور و انرژی ترکیه از سوی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید