ریابکوف: روسیه پاسخی سخت و خشن به غرب می دهد

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک به نقل از تاس، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه hlروز سه شنبه 7 فروردین گفت پاسخ مسکو به اقدام آمریکا در اخراج 60 دیپلمات این کشور سخت و خشن خواهد بود.

ریابکوف: روسیه پاسخی سخت و خشن به غرب می دهد

ریابکوف در عین حال گفت کشورش برای ثبات راهبردی آماده گفتگو با دولت آمریکاست.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 6 فروردین دستور اخراج 60 دیپلمات روسی از خاک این کشور و نیز بسته شدن کنسول گری روسیه در شهر سیاتل را صادر کرد. همزمان با این اقدام آمریکا،چندین کشور اروپایی و نیز کانادا دیپلمات های روسی را از کشور خود اخراج کردند.

این تصمیم کشورهای غربی در پشتیبانی از اخراج دیپلمات های روسیه از بریتانیا اتخاذ شده است. این رویداد همچنین بزرگترین اقدام هماهنگ ضد جاسوسی غرب علیه روسیه از زمان جنگ سرد تا کنون به شمار می رود.

جنگ دیپلماتیک میان روسیه و کشورهای غربی بر سر مسمومیت سرگئی اسکریپال، از زمانی آغاز شد که دولت بریتانیا 23 دیپلمات روسیه را به دلیل عدم پاسخگویی کرملین در مهلت معین دربارۀ ترور جاسوس سابق روس اخراج کرد. روسیه نیز برای مقابله به مثل، 23 دیپلمات بریتانیایی را از خاک این کشور اخراج کرد.

سرگئی اسکریپال 66 ساله، افسر بازنشسته اطلاعات روسیه و دختر 33 ساله اش یولیا روز یکشنبه 13 اسفند به دنبال تماس با ماده ای مرموز در یک مرکز خرید در شهر سالزبری بریتانیا بیهوش شدند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ریابکوف: روسیه پاسخی سخت و خشن به غرب می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: روسیه پاسخی سخت و خشن به غرب می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید