اخبار سیاسی

موگرینی: بسته تحریم های جدید ضدروسی چهارشنبه نهایی می گردد

خبرنگاران: وزیر خارجه ایتالیا از نهایی شدن بسته تحریم های جدید ضدروسی در روز چهارشنبه اطلاع داد.

20 آذر 1398

ریابکوف: روسیه پاسخی سخت و خشن به غرب می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه hlروز سه شنبه 7 فروردین گفت پاسخ مسکو به اقدام آمریکا در اخراج 60 دیپلمات این کشور سخت و خشن خواهد بود.

17 آذر 1398

رایزنی وزیر امور خارجه آمریکا با همتای ژاپنی اش در مورد ایران

وزیر امور خارجه آمریکا از گفت وگوی خود با وزیر امور خارجه ژاپن در مورد ایران اطلاع داد.

16 آذر 1398

پمپئو: ترامپ آماده توسل به زور نظامی علیه ترکیه است

وزیر خارجه آمریکا گفت: رئیس جمهور این کشور آماده است در صورت لزوم علیه ترکیه به اقدام نظامی متوسل شود.

15 آذر 1398

ربع رشیدی در جهت جهانی شدن

با مشارکت باستان شناسان آلمانی و شروع فصل سوم کاوش ها در شهرک دانشگاهی ربع رشیدی تبریز، این مجموعه تاریخی 700 ساله در جهت ثبت در فهرست یونسکو و جهانی شدن قرار گرفته است.

14 آذر 1398

مرکز تبادل اطلاعات خاورمیانه در ایران راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگاران، قرارداد راه اندازی مرکز تبادل اطلاعات (POP) امروز بعد از ظهر در حاشیه اجلاس بین المللی ایران کانکت 2016 میان محمدجواد آذری جهرمی معاون وزیر ارتباطات، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت و الساندرو تالوتا مدیر شرکت تله کام ایتالیا اسپارکل...

13 آذر 1398

نماینده ویژه سازمان همکاری اسلامی در میانمار منصوب شد

خبرنگاران: دبیر کل سازمان همکاری اسلامی، روز شنبه، سید احمد البار وزیر خارجه پیشین مالزی را به عنوان نماینده ویژه این سازمان در میانمار منصوب کرد.

12 آذر 1398

تحریم وزرای دفاع، کشور و انرژی ترکیه از سوی آمریکا

آمریکا، وزرای دفاع، کشور و انرژی و منابع طبیعی ترکیه را در واکنش به اقدامات نظامی در شمال سوریه تحریم کرد.

6 آذر 1398

شبکه ملی اطلاعات تضمین کننده سلامت اطلاعات است

به گزارش خبرنگاران به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات با حضور سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز دوشنبه 22 مهر در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی تهران برگزار...

4 آذر 1398

ایران اولین کشوری است که بازار آینده پسته دارد

مدیر عامل بورس کالا با اشاره به معاملاتی آینده در بورس گفت: کوشش در راستای استفاده از ابزارهای نوین بازرگانی محصولات کشاورزی براساس الگوهای جهانی به منظور کشف قیمت عادلانه، تامین اقتصادی کشاورزان، ایجاد امکان برنامه ریزی برای فراوری و پوشش ریسک ناشی...

2 آذر 1398

واکنش سرپرست تیم ملی به کناره گیری محمد بنا، بعضی شیطنت می نمایند

حسام الدین جعفری در واکنش به اخبار ضد و نقیض در مورد استعفای احتمالی محمد بنا به خبرنگاران گفت: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد و محمد بنا همزمان با شروع اردوی تیم ملی کشتی فرنگی از روز 10 آبانماه کار خود را در کنار فرنگی کاران شروع خواهد نمود.

2 آذر 1398

7 اسفندماه، هفته فیلم ایران در خانه سینمای رم برگزار می شود

خبرنگاران: در پی ملاقات وزرای فرهنگ ایران و ایتالیا در تهران و تاکید طرفین بر مبادلات سینمائی و حمایت از آثار هنری و سینمائی یکدیگر ، هفته فیلم جمهوری اسلامی ایران در محل خانه سینمای رم برگزار می شود .

29 آبان 1398

پیشنهاد کارتر به ترامپ : حقیقت را بگو و کمتر از توئیتر استفاده کن!

جیمی کارتر به دونالد ترامپ نسبت به کوشش برای مانع ایجاد کردن بر سر راه تحقیقات دموکراتهای آمریکا برای استیضاحش هشدار داده و گفت، اقدام او در جلوگیری از شهادت دادن مقامهای دولتش به مقامهای مجری این تحقیقات تنها باعث به وجود آمدن سند و مدرکهای بیشتر علیه...

25 آبان 1398

اقتصاد جهان در هفته ای که گذشت

به گزارش خبرنگاران مهمترین عناوین مالی جهان در هفته ای که گذشت، به توضیح ذیل است:

24 آبان 1398

خاشقجی گیت، اولین سالگرد یک قتل جنجالی؛ نه از جسد خبری شد و نه از معرفی قاتل

یک سال پیش در چنین روزی جمال خاشقجی روزنامه نگار و نویسنده مشهور تبعه عربستان سعودی برای انجام کارهای مرتبط با ازدواجش با نامزد اهل ترکیه خود، وارد کنسولگری عربستان سعودی در استانبول شد و هرگز گمان نمی کرد چه سرنوشت شوم و هولناکی انتظارش را می کشد. ...

16 آبان 1398

تولید 10 میلیارد دلار کالای خاص ایرانی تا سال 1400

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آغاز نهضت تولید در کشور، گفت: تولید 10 میلیارد دلار کالای خاص در کشور تا سال 1400 در قالب اجرای نهضت ساخت تولیدات داخلی هدفگذاری شده است.

16 آبان 1398

مذاکرات ایران و سوئیس درباره افزایش تسهیلات صدور ویزا گردشگری

مدیرکل کنسولی کنفدراسیون سوئیس و مدیر کل امور کنسولی وزارت امورخارجه ضمن آنالیز مسائل دوجانبه کنسولی، بر افزایش تسهیلات برای صدور ویزا، همکاری های علمی، دانشگاهی و گردشگری تاکید کردند.

11 آبان 1398

عادل الجبیر: حمله به آرامکو با سلاح ایرانی اجرا شده است!

به گزارش خبرنگاران به نقل از العربیه، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان مدعی شد: حمله به آرامکو با سلاح ایرانی اجرا شده است و از این رو ما مسئولیتش را متوجه ایران می دانیم.

10 آبان 1398

شروع به کار چهاردهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی در شیراز

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، بیمارستانی، دندان پزشکی، صنایع دارویی، آزمایشگاهی و توانبخشی در شیراز شروع به کار کرد.

8 آبان 1398

حضور 21 کشور در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی در ایران

مشاور وزیربهداشت در امور بهداشتی با اشاره به حضور 21 کشور منطقه در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، گفت: هنوز هم کشور های زیادی همچون، سودان، سومالی، پاکستان و افغانستان دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی ندارند، لذا ساماندهی نظام...

8 آبان 1398
تعداد: (76)