ماهاتیر محمد: دولت سابق بدهی سنگینی را به کشور تحمیل کرد

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، نخست وزیر جدید مالزی دولت سابق این کشور را به خاطر تحمیل بدهی سنگین به شدت مورد انتقاد قرار داده است.

ماهاتیر محمد: دولت سابق بدهی سنگینی را به کشور تحمیل کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دبیر فیزیک به نقل از رویترز، ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی امروز دوشنبه در سخنانی گفت: بدهی یک تریلیون رینگیتی معادل 251 میلیارد دلاری به مالزی تحمیل شده است و دولت سابق به رهبری نجیب رزاق نقش مهمی در این مساله داشته است.

نجیب رزاق به دست داشتن در پرونده فساد مالی متهم شده است. وی که در انتخابات تکان دهنده 9 می برکنار شد، بارها هرگونه اتهام فساد مالی را رد نموده است. او مدعی است که پول های واریز شده به حسابش، یاری مالی از سوی یک شاهزاده سعودی بوده است.

ماهاتیر محمد نخست وزیر جدید مالزی، قول داده است تا درباره پرونده فساد مالی نجیب رزاق تحقیقات کاملی انجام دهد و با کلیه کسانی که در این پرونده فساد مالی نقش داشته اند، برخورد کند.

ماهاتیر محمد در نخستین سخنرانی رسمی خود در دفتر نخست وزیری مالزی، گفت: ما دریافتیم که اوضاع مالی کشور در چنین وضعیتی واقع شده است که به عنوان مثال با بدهی سنگین یک تریلیون رینگیتی روبرو هستیم. ما قبلا هرگز با چنین شرایطی روبرو نشده ایم. بدهی های کشور هرگز به بیش از 300 میلیارد رینگیت نرسیده بود ولی اکنون از مرز یک تریلیون رینگیت فراتر رفته است.

دولت جدید مالزی میخواهد از اول ژوئن اصلاحات مالیاتی گسترده ای را اجرا نموده و یارانه سوخت را نیز مجددا برقرار کند.

در جریان رقابت های انتخاباتی، نجیب رزاق هشدار داده بود که پیشنهادات مالی ماهاتیر محمد موجب افزایش شدید بدهی های کشور به یک تریلیون رینگیت خواهد شد.

رزاق ادعاهای مخالفان درباره افزایش بدهی های فدرال را رد نموده و گفته است: میزان بدهی های مالزی تا ژوئن 2017 میلادی به 50.9 درصد فراوری ناخالص داخلی رسیده که این رقم کمتر از هدف 55 درصدی دولت بوده است.

منبع: تسنیم

به "ماهاتیر محمد: دولت سابق بدهی سنگینی را به کشور تحمیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهاتیر محمد: دولت سابق بدهی سنگینی را به کشور تحمیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید