زیباترین گذرنامه دنیا در دست نروژی ها

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، گذرنامه های جدید نروژی ها دارای ویژگی مخفیانه منحصر به فرد و زیبایی است که علاوه بر زیبایی ظاهری، می تواند مسئولیت متصدیان کنترل گذرنامه ها را نیز تسهیل کند.

زیباترین گذرنامه دنیا در دست نروژی ها

براساس گزارش تلگراف، گذرنامه های جدید نروژی ها، برخلاف گذرنامه های دیگر شهروندان اتحادیه اروپا که همگی زرشکی رنگ هستند، با سه رنگ سفید، فیروزه ای و قرمز چاپ می شوند و حاوی ویژگی شگفت انگیزی هستند که می تواند مسئولیت کنترل کنندگان گذرنامه ها را در سرتاسر دنیا سبک تر کند.

در طراحی این صفحه های گذرنامه ها که توسط آژانسی نروژی به نام نئو دیزاین طراحی شده اند، از چشم انداز های طبیعی نروژ الهام گرفته شده است.

صفحات مختلف این گذرنامه ها با مناظر منحصر به فرد طبیعت نروژ تزئین شده است اما کلیدی ترین خصوصیت گذرنامه های جدید، نمایان شدن مشهورترین منظره طبیعی نروژ در میان صفحات گذرنامه تحت شرایطی خاص است. به بیانی دیگر اگر صفحات سفید رنگ این گذرنامه زیر نور فرابنفش قرار گیرند، می توان تصویر شفق های قطبی مشهور نروژ را در زیر نور درخشان آبی مشاهده کرد.

به گفته شرکت نئو دیزان، طبیعت همیشه بخشی جدایی ناپذیر از هویت و سنت های نروژ بوده و مناظر طبیعی سرتاسر این کشور، از شمال تا جنوب آن، الهام بخش طراحی صفحات مختلف این گذرنامه ها بوده است. قرار است این گذرنامه های جدید از دوسال دیگر در اختیار مسافران قرار گیرند.

منبع :همشهری آنلاین

منبع: لست سکند

به "زیباترین گذرنامه دنیا در دست نروژی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین گذرنامه دنیا در دست نروژی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید