شاهین بوشهر در انتهای جدول چه می نماید؟

خبرنگاران/بوشهر در آستانه هفته پانزدهم لیگ برتر، تیم شاهین بوشهر در صندلی 16م جدول قرار گرفته است، آن هم در حالی که 14 بازی انجام داده و تنها 6 امتیاز در اختیار دارد؛ تیمی که هفته ها در انتهای جدول مانده و شاید همگان آن را یک تیم شکست خورده بدانند...

شاهین بوشهر در انتهای جدول چه می نماید؟

شاهین شهرداری بوشهر اکنون با گذشت چهارده هفته از لیگ برتر فوتبال 7 باخت و 7 تساوی را در کارنامه خود ثبت نموده است و با 24 گل خورده شرایط خوبی ندارد. پس از چندین شکست در هفته های اول، ملاقات با پرسپولیس در هفته هشتم لیگ شکست سنگینی (0-5) را برای شاهین رقم زد، و پس از آن نیز شکست 2 بر صفر برابر ذوب آهن در هفته نهم داستان ناکامی های مکرر شاهین را دنباله دار کرد.

میشو کریستیچوویچ سرمربی باسابقه کروات در این اوضاع و احوال به تیم شاهین بوشهر پیوست. در آستانه هفته یازدهم و در حالی که ملاقات با گل گهر سیرجان با تساوی برگزار شده بود، هفته 11 لیگ با حضور مرد کروات فوتبالی به تساوی با سایپا انجامید، و در ادامه در هفته های 12، 13 و 14 لیگ نیز نتایج مساوی بدون باخت و البته بدون برد توجه ها را به خود جلب کرد.

دلیل شکست های مکرر شاهین چه بوده است؟

سرمربی کروات شاهین بوشهر که کمتر از یک ماه پیش راهنمایی تیم را بر عهده گرفته است در گفت وگو با خبرنگاران عنوان نمود: این خاصیت ورزش است و شما خیلی از کارها را باید پیش از آغاز لیگ انجام بدهی و با انجام دادن آن کارها منتظر کسب نتیجه کارهایت باشی و نتایج خوبی را هم کسب کنی.

میشو کریستیچوویچ با اشاره به تحلیل خود از تیم و اینکه دلیل شکست های مکرر شاهین چه بوده است، بیان نمود: یکی از مسائل در ایران این است که هر سال بازیکنان جدیدی به تیم های جدید می فرایند و تیم کاملا نو می گردد و با پول بیشتر هم می توانی بازیکنان باکیفیت تری بگیری. گاهی اوقات فقط پول هم کافی نیست و می توانم بگویم باشگاه های بزرگ کوشش می نمایند بازیکنان بزرگ را جذب نمایند اما باز هم نمی توانند نتایج خوبی را خلق نمایند.

وی درباره شرایط شاهین در لیگ برتر گفت: آقای ویسی -سرمربی سابق تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر- قطعا کوشش کردند که یک تیم خوب ببندند، اما واقعا پول زیادی هزینه نشده است و یک بازیکن تراکتور یا استقلال و پرسپولیس برابر با کل بودجه باشگاه ما است.

در برخی جاها بدشانس بوده ایم

سرمربی شاهین بوشهر اضافه کرد: دلایلی وجود دارد که با این تیم در اوایل لیگ نتوانسته اند نتایج خوبی را کسب نمایند، و قطعا این را بدانید که اگر یک آغاز خوب نداشته باشید برگشت به شرایط عادی کار بسیار سختی است. تیم در یک شرایط روانی بدی قرار می گیرد و متاسفانه ما تا الان نتوانسته ایم هیچ بازی را ببریم و می توانم بگویم در برخی جاها هم بدشانس بوده ایم.

کریستیچوویچ تاکید نمود: نمی دانم در بازی های قبل چه اتفاقی افتاده است اما در دو بازی خانگی اخیر داور خیلی بر علیه ما کار کرد و البته خیلی جزئیات وجود دارد که در کنار هم نتایج خوب و بد را رقم می زند.

وی در پاسخ به اینکه تنها بحث اقتصادی مطرح نیست و حتی بازی آخر می توانست به نتیجه ای غیر از تساوی ختم گردد، گفت: بازیکنان ما خیلی سخت کوشش کردند تا بازی را ببرند. من از بازی با صنعت نفت آبادان راضی نیستم، و معتقدم که اگر ما زمان داشته باشیم می توانیم بهتر و زیباتر از این بازی کنیم و امیدوارم که در آینده برای ما زمان بیشتری وجود داشته باشد تا با قدرت و اعتماد به نفس بالایی بازی ها را ببریم.

سرمربی شاهین بوشهر با اشاره به اینکه در بازی اخیر مسائلی در خصوص تعدادی از بازیکنانمان داشتیم، اظهار کرد: جزئیات زیادی در برنده یک بازی بودن تاثیرگذار است، در ایران و خصوصا در لیگ برتر شرایط برای گل زدن خیلی سخت است و متاسفانه تا این لحظه داوران 7 پنالتی در لیگ و 2 پنالتی نیز در جام حذفی علیه ما گرفته اند که این واقعا خیلی زیاد و تا حدودی نیز شک برانگیز است.

با این تجربه زیاد می دانم که مشکل چیست

میشو در پاسخ به اینکه پس از حضور او چه اتفاقی در تیم شاهین اتفاق افتاده که باخت را نمی پذیرد، گفت: من مربی فوتبال هستم و 18 سال بازیکن حرفه ای بوده ام و حالا 25 سال است که مربی حرفه ای هستم؛ با این تجربه زیاد می دانم که مشکل چیست. قطعا بحث مسائل روانی مطرح بود، و همچنین در خصوص دیسیپلین، تاکتیک و رفتار بازیکنان. من کوشش می کردم که به آنها بقبولانم و به این باور برسند که آنها شخصیت بُرد را دارند و می توانند هر تیمی را ببرند.

او ادامه داد: در صحبت با آقای دراگان اسکوچیچ پس از بازی با صنعت نفت مثال زدم از چند تیم عالی مثل استقلال و پرسپولیس و یا تراکتور، و اینکه بقیه تیم ها واقعا خیلی تفاوتی ندارند، در دیسیپلین و جزئیات و... شاهین قطعا در خیلی از چیزها می تواند بهتر گردد، و در ادامه هم مسائل روانی تیم حل گردد و هم بقیه موارد.

سرمربی شاهین بوشهر توضیح داد: متاسفانه بازیکنان ما قدرتی نیستند که بتوانند با قدرت در زمین بازی نمایند. اما خدا را شکر می کنم که در این 4 بازی پس از حضور من، می توانم بگویم با بدشانسی اما 4 امتیاز کسب کردیم و خوشبختانه نباختیم.

آیا تنها نباختن کافی است؟

به گزارش خبرنگاران، وقتی یکی از خبرنگاران در کنفرانس پس از بازی آخر شاهین -ملاقات با صنعت نفت آبادان- گفت ما با مساوی نمی توانیم تیم را نگه داریم، کریستیچوویچ اینگونه به او پاسخ داد که اگر ما از روز اول مساوی نموده بودیم الان 14 امتیاز داشتیم و 14 امتیاز در این شرایط برای ما عالی بود!

میشو با بیان اینکه دیسیپلین، تمرین، قدرت، تکنیک، تاکتیک، بسیار مهم است و همه بازیکنان این شرایط کار کردن را قبول نموده اند و کوشش می نمایند چیز جدیدی یاد بگیرند از بازیکنان شاهین ابراز رضایت کرد.

بدون برد نمی توانیم به ماندن در لیگ امیدوار باشیم

کریستیچوویچ تا الان پیروز بوده و توانسته است باخت را از تیم بگیرد، او در این باره می گوید: قطعا بدون برد نمی توانیم به ماندن در لیگ امیدوار باشیم و امیدوارم 25 روز زمان برای بدنسازی داشته باشیم. در واقع بزرگترین بدشانسی من الان این است که زمان کافی برای تمرین نداریم و بین بازی ها تنها چند روز برای ریکاوری، استراحت و تمرین تا بازی جدید وقت داریم که این یک مشکل بزرگ است؛ آن هم در حالی که باید مدت زمان کافی برای کار کردن بهتر بر روی تکنیک، تاکتیک و تجدید قوا وجود داشته باشد.

سرمربی شاهین بوشهر برنامه نیم فصل برای خروج تیم از بحران پیشین و رفتن به سمت برد از تساوی را اینگونه تشریح کرد: باید ببینیم در چه پست هایی به بازیکنان جدید احتیاج داریم و در همه اینها باید بهتر و بهتر شویم و با تمرین زیاد کوشش کنیم تا بتوانیم در لیگ بمانیم.

کوشش می کنیم تا شاهین اوج بگیرد

او اینگونه ادامه می دهد: خیلی سخت است اما ما کوشش خود را به کار می بندیم تا شاهین اوج بگیرد. این ورزش است، اگر برای همه، هم بازیکنان و هم مدیریت و هم کار فنی به خوبی انجام گردد این هم ممکن می گردد. اگر خوب برای بازی ها آماده شوی خیلی راحت بازی ها را می بری ولی اگر آماده نباشی زمین میخوری...

بیم ها و امیدها تا خاتمه هفته سی ام لیگ برتر

میشو به دانش و تجربه اش ایمان دارد و مهم تر از آن به بازیکنان و شاهین اعتقاد دارد. او به آنها روحیه و انرژی می دهد و سعی دارد با یاد دادن نکات جدید، انتقال تجربه، تمرین و کلام مثبت و امیدوار خود آنان را به سمت و سوی برنده بودن پیش ببرد.

و حالا در آستانه هفته پانزدهم لیگ قرار داریم و بیم ها و امیدها تا خاتمه هفته سی ام ادامه دارد. آیا واقعا کریستیچوویچ آمده تا شاهین را نجات دهد؟ و آیا خاتمه لیگ برتر برای شاهین بوشهر خاطره خوشی را رقم خواهد زد؟... باید منتظر روزهای بعد بمانیم تا ببینیم که آیا خوشبینی و درس های جدید مرد کروات و کوشش مضاعف سفیدپوشان بوشهری به ثمر خواهد نشست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شاهین بوشهر در انتهای جدول چه می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهین بوشهر در انتهای جدول چه می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید