غیبت قائدی و دیابته؛ دردسر جدید فرهاد

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، به احتمال زیاد استقلال به روش 1-6-3 تغییر سیستم خواهد داد. این روش نزدیک ترین روش به ابزار کنونی است و مجیدی به واسطه برخورداری از هافبک دفاعی های متعدد در تیم خود می تواند از دو بازیکن با این خصوصیات در پست هافبک دفاعی بهره گرفته و 4 بازیکن هجومی را پشت سر تک مهاجم خود که قطعاً ارسلان مطهری خواهد بود، قرار دهد.

غیبت قائدی و دیابته؛ دردسر جدید فرهاد

مصدومیت دو مهاجم اصلی استقلال مشکل جدی برای ترکیب این تیم ایجاد نموده است.

به گزارش ایلنا، شاید در نگاه اول فرهاد مجیدی به سمت تغییر روش بازی مقابل الاهلی عربستان نرود اما آیا غیبت توأمان شیخ دیاباته و مهدی قائدی راهی جز دگرگون سازی روش بازی پیش روی سرمربی استقلال خواهد گذاشت؟

فرهاد مجیدی ناچار است روش بازی تیمش را در بازی دوم استقلال در لیگ قهرمانان آسیا تغییر دهد.

شاید اگر قائدی به این بازی می رسید، فرهاد می توانست بر مبنای بازی با همان روش 2 مهاجم جلو برود؛ یعنی از مطهری و قائدی در خط آتش بهره بگیرد، درست مانند تصمیمی که در ابتدای بازی با الشرطه اتخاذ نموده بود اما مصدومیتی که برای مهاجم ریز نقش استقلال به وجود آمده دست سرمربی استقلال را برای بازی با همان روش (2-5-3) بسته است تا بازی با یک مهاجم ذهن سرمربی استقلال را برای این بازی درگیر خود کند.

شاید اگر به جز ارسلان مطهری مهاجم دیگری که بتوان روی گلزنی اش حساب کرد در ترکیب این تیم حضور داشت، سرمربی استقلال می توانست تیمش را با همان روش همیشگی راهی میدان بازی با حریف سعودی کند اما واقعیت این است که تبریزی این روزها مهاجم آماده ای نیست و نمی توان روی او حساب آن چنانی باز کرد.

از طرفی بازی دادن به تبریزی مقابل سعودی ها از دقیقه یک دست سرمربی استقلال را برای انجام یک تعویض نصفه و نیمه هجومی هم خواهد بست بنابراین بهترین راه برای برون رفت از چالش غیبت زوج طلایی (قائدی-دیاباته) تغییر روش بازی است که مجیدی نیز به این موضوع فکر می نماید و میخواهد تیمش را با آرایشی تازه راهی میدان کند.

به احتمال زیاد استقلال به روش 1-6-3 تغییر سیستم خواهد داد. این روش نزدیک ترین روش به ابزار کنونی است و مجیدی به واسطه برخورداری از هافبک دفاعی های متعدد در تیم خود می تواند از دو بازیکن با این خصوصیات در پست هافبک دفاعی بهره گرفته و 4 بازیکن هجومی را پشت سر تک مهاجم خود که قطعاً ارسلان مطهری خواهد بود، قرار دهد.

اگر بخواهیم ترکیب احتمالی استقلال را مقابل الاهلی کنار هم قرار دهیم باید به این اسامی اشاره کنیم: دروازه بان: حسینی، مدافعان: طاهرخانی (چشمی)، بودوروف، دانشگر، هافبک های دفاعی: باقری، ریگی، هافبک های هجومی: غفوری، کریمی، میلیچ، رضاوند، مهاجم: مطهری.

این روش بازی نه تنها جای خالی مهاجمان در ترکیب را کمتر نمایان خواهد نمود بلکه مقابل یکی از تیم های مدعی صعود گروه تصمیم عاقلانه ای به نظر می رسد. با توجه به اینکه شکست در این بازی ممکن است شانس صعود استقلال را به حداقل برساند، ضروری است احتیاط لازم در این بازی اندیشیده گردد.

یک بازی احتیاط آمیز و منطقی استقلال را در وضعیتی امیدوارکننده قرار خواهد داد و منجر به عبور از این بازی سخت خواهد شد. باید توجه داشته باشیم که یک تساوی مقابل الاهی نیز نمی تواند نتیجه بدی برای استقلال محسوب گردد هرچند که پشت این ترکیب می توان با زیرکی نیز برنامه های هجومی را همچون همواره در دستور کار قرار داد.

راه چاره دیگر برای مجیدی این است که به سیستم 2-5-3 پایبند بماند و از تبریزی یا رضاوند در کنار مطهری در خط حمله استفاده کند. استراماچونی هم در روزهایی که مهاجمانش را در اختیار نداشت از بازیکنانی مثل رضاوند یا اسماعیلی در خط حمله استفاده کرد.

تبریزی بازیکن تخصصی این پست است، ولی در بازی مقابل الشرطه کم تحرک بود و نشان داد که کاملا آماده نیست. رضاوند شرایط بهتری دارد و می تواند به عنوان مکمل مطهری به میدان برود.

منبع: عصر ایران

به "غیبت قائدی و دیابته؛ دردسر جدید فرهاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیبت قائدی و دیابته؛ دردسر جدید فرهاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید