پزشکان انگلیسی بین بیماران کرونایی تبعیض می گذارند

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، هم زمان با افزایش ناگهانی آمار مبتلایان فوت شده بر اثر کرونا و کمبود ظرفیت های پزشکی در انگلیس، دستورالعمل تازه و وحشتناک دولت این کشور به پزشکان توصیه نموده که ظرفیت های موجود را به سمت بیمارانی راهنمایی نمایند که از شانس بالاتری برای زنده ماندن برخوردار هستند.

پزشکان انگلیسی بین بیماران کرونایی تبعیض می گذارند

این دستورالعمل که از سوی انجمن پزشکان بریتانیا صادر و فرازهایی از آن در رسانه های این کشور منتشر شده به این معناست که پزشکان باید درباره مرگ و زندگی بیماران تصمیم گیری نموده و به ناچار از درمان بعضی بیماران دست کشیده تا آنهایی که شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند درمان شوند!.

این سند می افزاید که پزشکان قادر خواهند بود خدمات درمانی به ویژه دستگاه های تنفس مصنوعی را حتی از بیمارانی که رو به بهبودی بوده، اما حال عمومی مناسبی ندارند، متوقف نموده تا سایر بیمارانی که تشخیص می دهند، درمان شوند.

آمار تلفات ناشی از کرونا در انگلیس به سرعت در حال افزایش است و این کشور به لحاظ تجهیزات درمانی به شدت در تنگنا قرار گرفته است.

تا به امروز دو هزار و 352 نفر در انگلیس جان خود را از دست داده و دولت پیش بینی می نماید که این آمار ظرف دو هفته آینده به سرعت افزایش پیدا خواهد نمود.

روزنامه گاردین دیروز (چهارشنبه 13 فروردین) در گزارشی تکان دهنده مطرح نمود که پزشکان و پرستاران انگلیس از سوی مسئولان تهدید شده اند که درصورت ابراز هرگونه نگرانی از وضع موجود توبیخ و شغل خود را از دست می دهند.

بر همین اساس تا به امروز دو تن از نیروهای کادر درمانی این کشور خانه نشین و تعدادی از پزشکان ارشد انگلیسی نیز هشدار دریافت نموده اند.

مسئولان وزارت بهداشت انگلیس مدعی شده اند که در 10 روز گذشته تجهیزات مورد احتیاج بیمارستان ها توسط ارتش توزیع شده است. با این حال بسیاری از کارکنان کادر درمانی انگلیس همچنان از کمبود وسائل ضروری انتقاد می نمایند.

رئیس کالج سلطنتی پزشکان انگلیس چندی پیش هشدار داد که در بحبوحه افزایش آمار مبتلایان به کرونا، حدود یک چهارم نیروهای متخصص، بیمار و یا در قرنطینه هستند، که این شرایط، اورژانس بیمارستان ها را به شدت تحت فشار قرار داده و لندن نسبت به سایر شهرهای دیگر در شرایط بدتری قرار گرفته است.

انجمن پزشکان بریتانیا برای اوج پاندمی (همه گیری) کرونا در این کشور به پزشکان توصیه کرد که باید بلافاصله درباره شایستگی بیمار برای دریافت خدمات درمانی تصمیم گیری نمایند. این نهاد انگلیسی مدعی شده هرچند تمام افراد با یکدیگر یکسان هستند، اما این به این معنا نیست که همه باید به طور یکسان درمان شوند

جان چیشلم رئیس کمیته اخلاق پزشکی مجلس انگلیس نیز در تائید تصمیم گرفته شده ادعا کرد: کسی تمایل به این تصمیم و شرایط موجود ندارد، اما اگر منابع پزشکی تحت فشار باشد، باید تصمیم های سختی را اتخاذ کرد.

پیشتر رئیس انجمن بیمارستان های انگلیس هشدار داده بود که درمانگاه های این کشور در مواجهه با ویروس کرونا به لحاظ تعداد، سرعت افزایش و وخامت حال بیماران، همچنین کمبود ظرفیت بیمارستان ها در حال انفجار هستند.

کریس هاپسون به نقل از روسای بیمارستان های پایتخت، شرایط نگران نماینده ای را روایت کرد و اضافه نمود: ظرفیت آنها در برابر موج بیمارانی که یکی از پس دیگری با حال وخیم به بیمارستان مراجعه می نمایند رو به خاتمه است؛ این روزها سر زبان ها افتاده که (کرونا) یک سونامی دنباله دار است. ،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "پزشکان انگلیسی بین بیماران کرونایی تبعیض می گذارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشکان انگلیسی بین بیماران کرونایی تبعیض می گذارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید