پیشتازی بایدن در 5 ایالت کلیدی آمریکا

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، فارس نوشت: طبق نتایج نظرسنجی شبکه سی ان بی سی و مرکز تحقیقاتی چنج ریسرچ، جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در پنج ایالت از 6 ایالت مهم آمریکا از رقیب خود دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیشی گرفته است.

پیشتازی بایدن در 5 ایالت کلیدی آمریکا

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیل، طبق بررسی های اجرا شده در ایالت فلوریدا، بایدن با اختلاف 6 درصد و جلب حمایت 50 درصدی رأی دهندگان از ترامپ با کسب حمایت 44 درصدی رأی دهندگان پیشی گرفته است.

در ایالت میشیگان نیز بایدن همچنین با اختلاف پنج درصد و به دست آوردن حمایت 48 درصدی از ترامپ با کسب حمایت 43 درصدی جلوتر قرار گرفته است.

طبق نظرسنجی های اجرا شده در ایالت پنسلیوانیا، جو بایدن با اختلاف چهار درصد و و حمایت 48 درصد از مردم این ایالت در مقابل حمایت 44 درصدی از ترامپ و در ویسکانسین با کسب حمایت 47 درصدی در مقابل حمایت 43 درصدی از رئیس جمهور آمریکا سبقت گرفته است.

در ایالت آریزونا نیز معاون باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا با اختلاف اندک یک درصد و حمایت 45 درصد از ترامپ با حمایت 44 درصدی جلوتر قرار گرفته است.

با اینحال این نظرسنجی نشان می دهد که ترامپ با اختلاف یک درصد و کسب حمایت 48 درصد از مردم کارولینای شمالی از بایدن با کسب حمایت 47 درصدی جلوتر قرار گرفته است.

نظرسنجی فعلی همچنین نشان می دهد که جو بایدن در سطح ملی با اختلاف 6 درصد و جلب حمایت 50 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی از ترامپ با حمایت 44 درصدی رأی دهندگان آمریکایی، پیشی گرفته است.

بر اساس این گزارش، نظرسنجی های انجام گرفته نشان می دهد که مردم آمریکا از عملکرد ترامپ چندان رضایت ندارند به طوریکه تنها 46 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی از عملکرد ترامپ به طور کلی رضایت داشتند و 44 درصد از افرادی که در این نظرسنجی مشارکت داشتند از نوع عملکرد ترامپ در مدیریت بحران کرونا رضایت داشتند.

نظرسنجی فعلی یکی از جدیدترین مجموعه از بررسی هایی است که پیشتازی بایدن در مقابل ترامپ در ایالاتی را نشان می دهد که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 در آنجا پیروز شده بود و نتایج همین نظرسنجی ها زنگ خطری را برای انتخاب مجدد ترامپ به صدا درآورده است.

نظرسنجی شبکه سی ان بی سی در بازه زمانی هفتم تا نهم آگوست (17 تا 19 مردادماه) در ایالات فلوریدا، آریزونا، میشیگان، پنسیلوانیا، کارولینای شمالی و ویسکانسین و در میان دو هزار و 701 رأی دهنده احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا و با حاشیه خطای 1.89 درصد انجام گرفته است.

روز گذشته (چهارشنبه) نظرسنجی های دیگری که در سطح ملی انجام گرفته بود نشان داد که بایدن با اختلاف 6.9 درصد از ترامپ جلوتر قرار گرفته است.

مؤسسه نظرسنجی FiveThirtyEight نیز طبق بررسی هایی که نتایج آن روز چهارشنبه منتشر شده، گزارش کرد که جو بایدن، نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه آبان، 71 درصد شانس برای پیروزی دارد.

علیرغم آنکه در نظرسنجی ها مختلف، بایدن در مقابل رقیب خود ترامپ پیشتاز است، نمی توان به نتایج این نظرسنجی ها چندان اعتماد کرد زیرا در سال 2016 نیز نظرسنجی FiveThirtyEight به کلینتون فزونی حدودا 71 درصدی داده بود اما نتیجه انتخابات مغایر با پیش بینی آن بود و در نهایت ترامپ پیروز آن شد.

در پی شیوع ویروس کرونا در آمریکا و تشدید ادعاهای اشتباه ترامپ در خصوص این ویروس و همچنین عدم توانایی وی در کنترل و جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا ویروس موجب شده است که در هفته های اخیر، محبوبیت ترامپ در میان مردم آمریکا به شدت کاهش یابد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "پیشتازی بایدن در 5 ایالت کلیدی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی بایدن در 5 ایالت کلیدی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید