یک مرکز مشاوره نظامی در سوریه : آنکارا منافع دو ملت سوریه و ترکیه را در نظر داشته باشد

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، شبکه المیادین به نقل از یک مرکز مشورتی ایران در سوریه نسبت به تداوم تجاوز ترکیه به سوریه هشدار داد و از آنکار خواست به خاطر منافع دو ملت سوریه و ترکیه منطقی و عاقلانه رفتار کند.

یک مرکز مشاوره نظامی در سوریه : آنکارا منافع دو ملت سوریه و ترکیه را در نظر داشته باشد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دبیر فیزیک، بر اساس گزارش شبکه المیادین، یک مرکز مشاوره نظامی ایرانی مستقر در سوریه در واکنش به درگیری های چند روز اخیر بین ارتش ترکیه با ارتش سوریه به شبکه لبنانی یونیوز نکاتی را در 10 محور اعلام نمود.

أولاً: به دنبال درخواست دولت سوریه در آزادسازی جهت M5 با ارتش این کشور همکاری کردیم و نیروهای حزب الله لبنان با همکاری گروههای مقاومت بعد از آزاد سازی به ارائه خدمات به ساکنان مناطق آزاد شده مشغول شدند.

دوم: گروههای مسلح مورد حمایت ارتش ترکیه بعد از آزادسازی جهت یاد شده به مراکز ارتش سوریه حمله کردند که ما به منظور جلوگیری از سقوط مجدد جهت M5 با ارتش سوریه بار دیگر همکاری کردیم.

سوم: از زمان حضورمان در سوریه، مراکز ارتش ترکیه در تیر رس نیروهایمان قرار داشت ولی طبق توافق نامه آستانه و غیره نیروهای کمیته ها و گروههای مقاومت به مراکز ارتش ترکیه حمله ننموده و تا به این لحظه از هدف قرار دادن مراکز ترکیه خودداری می کنیم.

چهارم: از 4 روز گذشته نیروهای خارجی از تاجیکستان و حزب ترکستانی و نیروهای النصره و گروههای تروریستی حملات گسترده ای را علیه مراکز ارتش سوریه شروع نموده اند و نیروهایمان این بار نیز برای عدم سقوط مناطق آزاد شده به یاری ارتش سوریه شتافتند.

پنجم: علی رغم موضع گیری دفاعی نیروهایمان ، ارتش ترکیه از هوا با آتش باری و پرتاب موشک های نقطه زن نیروها و مراکزمان را بمباران نموده و ما برای حل این موضوع میانجیگرانی را به ارتش ترکیه فرستادیم تا این حملات و رفتارهای ناپسند را متوقف کند.

ششم : میانجیگران به ارتش ترکیه اعلام نمودند که تروریست ها با حمایت شما به مراکزمان حمله کردند و ما در کنار ارتش سوریه برای مقابله با تروریست ها کوشش می کنیم ولی متاسفانه ارتش ترکیه هیچ توجه ای به گفته های ما ننموده و به بمباران های خود ادامه داد تا جایی که چندین تن از رزمنده هایمان به شهادت رسیدند.

هفتم: توپخانه ارتش سوریه مراکزی که به آنها حمله می شد را زیر آتش خود دریافتد و ما بار دیگر به وسیله میانجیگران به ارتش ترکیه اعلام نمودیم ما قصد مقابله با ارتش ترکیه را نداریم و فرماندهانمان برای حل بحران بین سوریه و ترکیه به وسیله دیپلماتیک پافشاری می نمایند.

هشتم: از صبح امروز به نیروهایمان اعلام نمودیم برای حفظ جان سربازان ترکیه ، مراکز ارتش این کشور را در ادلب هدف قرار ندهید ولی ارتش ترکیه همچنان به حمله توپخانه ای خود به مراکز ما و ارتش سوریه ادامه می دهد.

نهم: مرکز مشاوره نظامی ایران و رزمندگان مقاومت از نیروهای ترکیه می خواهند با در نظر دریافت منافع دو ملت سوریه و ترکیه ؛ عاقلانه رفتار نموده و به ملت ترکیه تاکید می کنیم فرزندانشان یک ماه است که در تیر رس ما قرار دارند و ما می توانستیم انتقام بگیریم ولی به خاطر دستور فرماندهانمان از این عمل خودداری نموده ولی از شما می خواهیم به مقامات خود برای جلوگیری از کشته شدن سربازان ترک و پایبندی به توافق ها فشار آورید.

دهم : علی رغم شرایط سخت کنونی بار دیگر تاکید می کنیم تا بیرون راندن تروریست ها و حفاظت از تمامیت ارضی سوریه در کنار ملت، دولت و ارتش سوریه همچنان می ایستیم و از همگان می خواهیم در خصوص خطرات و پیامدهای ادامه حمله به سوریه با تعقل بیشتری بیاندیشند.

منبع: المیادین و یونیوز

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یک مرکز مشاوره نظامی در سوریه : آنکارا منافع دو ملت سوریه و ترکیه را در نظر داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مرکز مشاوره نظامی در سوریه : آنکارا منافع دو ملت سوریه و ترکیه را در نظر داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید