آمریکا هفته آینده خروج 4 هزار نظامی از افغانستان را اعلام می نماید

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، یک رسانه آمریکایی اطلاع داد، دولت دونالد ترامپ در نظر دارد که طی هفته آینده خروج تعداد 4000 نظامی آمریکایی را از افغانستان اعلام کند.

آمریکا هفته آینده خروج 4 هزار نظامی از افغانستان را اعلام می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دبیر فیزیک، در حالی که فراز و نشیب ها در مذاکرات واشنگتن و طالبان ادامه دارد، یک رسانه آمریکایی از قصد دولت دونالد ترامپ برای اعلام خروج چهار هزار نظامی این کشور از افغانستان طی هفته آینده اطلاع داده است.

شبکه ان بی سی نیوز در گزارشی به نقل از مقام های آمریکایی گزارش داد، دولت آمریکا با توجه به از سرگیری مذاکرات خود با گروه طالبان در نظر دارد طی هفته آینده 4 هزار نظامی از افغانستان را خارج کند اما همچنان 8 تا 9 هزار نظامی خود را در این کشور نگهدارد.

مقام های آمریکایی به این رسانه اطلاع دادند، قرار است خروج 4000 نظامی آمریکایی ظرف چند ماه آینده و به صورت مرحله ای انجام گردد.

پیش از این، مارک اسپر وزیر دفاع و مارک میلی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا اعلام نموده بودند که واشنگتن در حال آنالیز کاهش حضور نظامیان خود در افغانستان و تاکید بیشتر بر روی عملیات های ضد تروریستی است.

هفته گذشته طالبان اطلاع داد که مذاکرات این گروه با آمریکا در دوحه پایتخت قطر بعد از یک وقفه سه ماهه از سرگرفته شده است.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، یک منبع نزدیک به طالبان گفته است که هر دو طرف در مذاکراتشان در دوحه، درباره کاستن از خشونت ها و شرایط لازم برای آغاز مذاکرات درونی بین گروه های افغانستانی (دولت و طالبان) رایزنی کردند.

بعد از اعلام از سرگیری مذاکرات بین آمریکا و طالبان، زلمای خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان روز پنجشنبه هفته گذشته از یک توقف کوتاه در مذاکرات دو طرف به حمله اخیر به پایگاه هوایی بگرام اطلاع داد؛ حمله ای که در آن دو نفر کشته و چندین نفر زخمی شدند.

به گفته خلیل زاد، طالبان باید نشان دهد که برای صلح در افغانستان تمایل دارد. آمریکا و طالبان پیش از این برای حدود یک سال برای رسیدن به توافق صلح با هم مذاکره کردند.

این مذاکرات، در ماه سپتامبر 2019 بعد از حمله طالبان به کابل و کشته شدن یک نظامی آمریکایی سرانجام یافته بود اما طی هفته گذشته واشنگتن بار دیگر به سراغ مذاکرات با طالبان رفته است.

انتهای/م

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا هفته آینده خروج 4 هزار نظامی از افغانستان را اعلام می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا هفته آینده خروج 4 هزار نظامی از افغانستان را اعلام می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید