انتقاد بیل گیتس از راهزنی ترامپ در اوج بحران کرونا در دنیا

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، مالک شرکت مایکروسافت و یکی از پولدارترین مردان جهان از تصمیم خطرناک رئیس جمهوری آمریکا در قطع کردن بودجه سازمان بهداشت جهانی در اوج بحران کرونا به شدت انتقاد کرد.

انتقاد بیل گیتس از راهزنی ترامپ در اوج بحران کرونا در دنیا

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک به نقل از ایندیپندنت، بیل گیتس که 100 میلیون دلار به مبارزه با کرونا یاری نقدی نموده، روز جهارشنبه در حساب کاربری خود در توییتر درباره دشمنی دانلد ترامپ با سازمان بهداشت جهانی هشدار داد و نوشت: قطع کردن یاری های میلیون دلاری آمریکا به سازمان بهداشت جهانی در اوج بحران کرونا در جهان بسیار خطرناک است. کار آنها کند کردن فرایند شیوع کووید-19 است و اگر متوقف گردد، کسی نمی تواند جایشان را بگیرد. جهان امروز بیش از همواره به WHO احتیاج دارد.

پرزیدنت ترامپ روز سه شنبه با انتقاد عملکرد سازمان بهداشت جهانی در هشدار دادن تهدید ویروس کرونا و مبارزه با بیماری کووید-19 خاطرنشان کرد دولت آمریکا یاری های سالانه خود را به این سازمان متوقف می نماید. رئیس جمهوری آمریکا در عین حال از عملکرد دولت خود در مبارزه به کرونا تقدیر کرد و مدیریت آمریکا را بی نظیر خواند.

این در حالی است که بعضی مقام های ارشد دولت آمریکا گفته اند ترامپ هشدارهای مسئولان بهداشتی و مشاوران خود را درباره خطر کرونا نادیده گرفته و حالا که آمریکا با اختلاف در صدر جدول جهانی تعداد مبتلایان و کشته های کرونا قرار گرفته، نمی توان و نباید دیگران را سرزنش کرد.

رئیس پیشین دفتر مهار فجایع خارجی آمریکا پیش تر اقرار نموده بود سازمان بهداشت جهانی روز 23 ژانویه درباره خطر انتقال انسانی ویروس کرونا هشدار داده بود اما کاخ سفید از کنار ماجرا ساده گذشت و حالا تمام فرمانداران آمریکا شخص ترامپ را در اوج دریافت یحران کرونا مسئول می دانند.

منبع: همشهری آنلاین

به "انتقاد بیل گیتس از راهزنی ترامپ در اوج بحران کرونا در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد بیل گیتس از راهزنی ترامپ در اوج بحران کرونا در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید