جاده ابریشم بستری برای آشتی و گفتگوی بین فرهنگی است

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، جینگ فنگ ظهر دوشنبه در کنفرانس خبری نشست های جهانی راه ابریشم در همدان با تشکر از اصحاب رسانه حاضر در جلسه بیان نمود: وقتی به گذشته همدان می نگریم دیده می گردد این شهر در چهارراه فرهنگی قرار گرفته است و این نکته نه تنها برای یونسکو مهم است بلکه باید دید که این شهر چه نقشی در ترویج احیای اهداف راه ابریشم خواهد داشت.

جاده ابریشم بستری برای آشتی و گفتگوی بین فرهنگی است

وی با بیان اینکه تمام کشورهای در امتداد راه ابریشم می توانند برای تقویت گفت وگوی بین فرهنگی مشارکت داشته باشند، ادامه داد: تاکنون کشور ایران 24 اثر طبیعی و فرهنگی را در لیست میراث جهانی به ثبت رسانده است.

فنگ یادآور شد: زمانی که از میراث جهانی و آثار ثبت شده در فهرست جهانی سخن به میان می آید تاکید بر ارزش منحصر به فرد جهانی این آثار است.

وی بابیان اینکه فرهنگ ایران نه تنها برای مردمان این سرزمین بلکه برای جامعه جهانی دارای ارزش است، گفت: به همین دلیل نه تنها باید ارزش آن آثار را بدانیم بلکه باید از آن حفاظت کنیم.

فنگ با تاکید بر این که کشور ایران توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه بسیاری دارد، مطرح نمود: امیداست این توانمندی ها در فهرست جهانی به ثبت برسند.

وی کشور ایران را به لحاظ کارهای حفاظتی و مدیریتی دارای استانداردهای بالایی دانست و با اشاره به برنامه سازمان ملل متحد در سال 2030 که مبتنی بر حفاظت از میراث فرهنگی است، مطرح نمود: باید این آثار برای نسل های آینده حفظ گردد و به وسیله آن واژه توسعه پایدار رقم بخورد.

فنگ در خاتمه صحبت های خود یادآور شد: توسعه پایدار باید مدنظر باشد تا نسل های آینده هم مورد توجه باشند.

معاون اسیا و اقیانوسیه مرکز میراث جهانی یونسکو گفت: جاده ابریشم بستری برای آشتی و گفتگوی بین فرهنگی است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جاده ابریشم بستری برای آشتی و گفتگوی بین فرهنگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاده ابریشم بستری برای آشتی و گفتگوی بین فرهنگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید