رابرت اوبراین به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا منصوب شد

رئیس جمهور آمریکا مشاور امنیت ملی جدید این کشور را معرفی کرد.

رابرت اوبراین به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا منصوب شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا صبح روز چهارشنبه رابرت اوبراین نماینده ویژه رئیس جمهور در امور گروگانگیری در وزارت خارجه آمریکا را به سمت مشاور امنیت ملی این کشور منصوب کرد.

دونالد ترامپ صبح روز چهارشنبه به وقت محلی با انتشار پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر، رابرت اوبراین را به عنوان مشاور جدید امنیت ملی آمریکا معرفی کرد. ترامپ با اعلام اینکه قبلاً همکاری طولانی مدتی با اوبراین داشته، تأکید کرد که او در سمت جدید عملکرد فوق العاده ای خواهد داشت.

رابرت اوبراین که چهارمین مشاور امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ خواهد بود - البته بدون احتساب کیث کلاگ که به مدت یک هفته به صورت موقت در این سمت فعالیت کرد- در سال 2017 یکی از افراد مورد نظر ترامپ برای سمت وزارت نیروی دریایی آمریکا بود اما در نهایت فرد دیگری برای این سمت انتخاب شد. اما در ماه می سال گذشته (اردیبهشت 97) وی به عنوان نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور مربوط به گروگانگیری منصوب شد.

مشاور امنیت ملی جدید آمریکا فارغ التحصیل دکتری حقوق از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است و در دولت دوم جرج بوش پسر نیز به عنوان یکی از اعضای ارشد هیأتی که کاندولیزا رایس وزیر خارجه وقت آمریکا برای مشارکت در اصلاحات حقوقی در افغانستان تشکیل داده بود. فعالیت می کرد.

اوبراین در سال 2008 نیز از سوی جرج بوش به عنوان یکی از اعضای کمیته مشاوره میراث فرهنگی آمریکا منصوب شد و تا سال 2011 نیز عضو این کمیته بود.

دونالد ترامپ هفته گذشته با انتشار پیامی کوتاه در توئیتر گفت که از جان بولتون مشاور امنیت ملی این کشور خواسته است که کاخ سفید را ترک کند.

اما جان بولتون دقایقی بعد از انتشار خبر کنار گذاشته شدنش از دولت آمریکا، طی پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر گفت که ابتدا خودش از استعفا سخن گفته و ترامپ مصاحبه در این مورد را به روز بعد (سه شنبه) موکول کرده است.

ترامپ یک روز پس از مجبور کردن جان بولتون به استعفا از سمت خود در مصاحبه با خبرنگاران تأکید کرد که پنج گزینه شایسته را برای جانشینی جان بولتون مد نظر دارد و ظرف یک هفته یکی از آنها را به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا معرفی خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رابرت اوبراین به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رابرت اوبراین به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید