علی نژاد: امیدوارم کاراته در اولین حضورش در المپیک از نام ایران دفاع کند، سعی می کنیم انتخابات فدراسیون ووشو را در اولین فرصت برگزار کنیم

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: فکر می کنم کاراته در اولین حضورش در المپیک هم از نام ایران دفاع و هم به کاروان ایران یاری کند.

علی نژاد: امیدوارم کاراته در اولین حضورش در المپیک از نام ایران دفاع کند، سعی می کنیم انتخابات فدراسیون ووشو را در اولین فرصت برگزار کنیم

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ دبیر فیزیک، مهدی علی نژاد در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی کاراته گفت: تیم ملی کاراته سرحال و پرقدرت است و در این راه پرپیچ و خم برای کسب سهمیه عملکرد خوبی داشته است. امروز بهمن عسگری را دیدم که سهمیه المپیک را گرفته است. در بانوان هم در هر سه وزن شانس کسب سهمیه المپیک داریم و همه چیز بستگی به دو رقابت انتخابی به جامانده در اتریش و مراکش دارد. بعد از آن هم یک مسابقه در پاریس داریم که اگر در آنجا هم سهمیه نگیریم، امیدواریم سال آینده هم در بخش مردان و هم در بانوان پیروز به کسب سهمیه شویم.

وی اضافه نمود: کاراته یکی از رشته هایی است که در رویدادهای مختلف پیروز بوده و دست پر بازگشته است. این رشته در مسابقات آسیایی و جهانی، بازی های آسیایی و همچنین المپیک جوانان خوش درخشیده و فکر می کنم ان شاءالله در اولین حضورش در المپیک هم از نام ایران دفاع و هم به کاروان ایران یاری کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان درباره فعالیت هایش در پست های بین المللی رشته ووشو با وجود استعفا از ریاست فدراسیون این رشته اظهار کرد: آن مسئولیت ها به شخصیت حقیقی من بازمی گردد و ارتباطی به ریاستم در فدراسیون ووشو ندارد. من تا سال 2022 نایب رئیس اتحادیه ووشوی آسیا و تا سال 2023 عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی ووشو هستم.

علی نژاد درباره برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون ووشو خاطر نشان کرد: باید ببینیم که شرایط انتخابات به چه شکل پیش می رود. البته سعی می کنیم انتخابات را در اولین فرصت برگزار کنیم.

وی درباره جلسات پیرامون مقابله با ویروس کرونا گفت: در این باره قرار شد به طور کلی تابع نظراتی باشیم که وزارت بهداشت به مقامات امنیتی ارائه می نماید. البته تصمیماتی هم گرفته شده است، از جمله اینکه در رشته هایی المپیکی بعضی اردوها خارج از ایران برگزار گردد. تیم ملی کاراته یکی دو روز زودتر قرار شده به اتریش برود و به ایران هم بازنگردد و در یکی از شهرهای اروپایی اردو بزند و مستقیماً راهی مراکش گردد.

علی نژاد درباره پیشنهاد ایران برای میزبانی رقابت های تکواندوی قهرمانی آسیا توضیح داد: باید زمان برگزاری مسابقات را ببینیم. ما حمایت هم می کنیم، چرا که نه، ولی در نهایت همه چیز به زمان برگزاری بازخواهد گشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "علی نژاد: امیدوارم کاراته در اولین حضورش در المپیک از نام ایران دفاع کند، سعی می کنیم انتخابات فدراسیون ووشو را در اولین فرصت برگزار کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: امیدوارم کاراته در اولین حضورش در المپیک از نام ایران دفاع کند، سعی می کنیم انتخابات فدراسیون ووشو را در اولین فرصت برگزار کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید