مدیریت کمپ پارک های قشم با اولویت دهیاری ها واگذار می گردد

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، کمپ های ایجاد شده در سطح جزیره قشم با هدف ایجاد و ارتقاء خدمات مختلف به گردشگران به بخش خصوصی واگذار می گردد که اولویت با دهیاران است.

مدیریت کمپ پارک های قشم با اولویت دهیاری ها واگذار می گردد

ایرنا: معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم شامگاه یکشنبه در نشست با وبلاگ دبیر فیزیک اضافه کرد: در بعضی موارد که دهیاری روستاها برای مدیریت از این سازمان درخواست هزینه و نیرو نموده اند، از دیگر گزینه های مشتاق به سرمایه گذاری استفاده می گردد.

مرتضی شیخ زاده با رد اخذ هزینه ورودی برای دسترسی به ساحل جزیره های ناز، اضافه کرد: واگذاری مدیریت این سایت برای ساماندهی و ارتقاء کیفیت خدمات به گردشگر از جمله ایجاد جاده دسترسی ویژه، احداث مکان های اقامتی، دوش آب شیرین و مانند آن است.

وی ادامه داد: ایجاد داده های آماری مورد احتیاج سازمان منطقه آزاد و ایفای نقش نظارتی از دیگر اهدافی است که در این واگذاری مدیریت ها دنبال می گردد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم هرگونه واگذاری زمین در کمپ پارک ها و سایت جزیره ناز را رد و اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد قشم سازمانی دولتی است و در اجرای قوانین کشور دقت لازم صورت می گیرد.

وی با اشاره به تخریب قسمتی از ساخت و ساز پلاژ بانوان ساحل ریگو در حریم جاده، اضافه کرد: در بعضی موارد پیمانکاران تخلفاتی را انجام می دهند که با رصد موضوع از روند آن جلوگیری می گردد.

شیخ زاده توضیح داد: هم اکنون علاوه بر سایت جزیره ناز، واگذاری کمپ های ریگو و آفتاب جزیره قشم نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی واقع شدن پلاژ بانوان در محدوده سایت جزیره ناز را تایید و ابراز کرد: در سایت هایی که جزو آثار ملی هستند، مناطق مختلفی از جمله منطقه اصلی، منطقه گردشگری و مانند آن تعریف شده است که واگذاری زمین در این سایت جزو منطقه گردشگری محسوب می گردد.

نبود نارضایتی نشانه نبود توسعه است

سرپرست مدیریت طرح و برنامه سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست گفت: توسعه در هر منطقه ای با نارضایتی همراه است.

ناصر ذاکری اظهار داشت: در صورتی که در منطقه ای نارضایتی وجود نداشته باشد، باید نسبت به ایجاد توسعه در آن تردید کرد.

جزیره ناز در فاصله 22 کیلومتری از شهر قشم قرار گرفته است. در این محدوده جزیره های کوچکی وجود دارد که هنگام مدّ دریا از ساحل جداست و به هنگام جزر با باریکه ای به ساحل قشم متصل می گردد. انواع مرجان های دریایی، بی مهرگان، انواع لاکپشت های دریایی و گونه های مختلف پستانداران دریایی در این منطقه به صورت ساکن و مهاجر مشاهده می گردد.

منبع: توریسم آنلاین

به "مدیریت کمپ پارک های قشم با اولویت دهیاری ها واگذار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت کمپ پارک های قشم با اولویت دهیاری ها واگذار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید