مقالات گردشگری

سودان، تظاهرات هواداران عمرالبشیر در خارطوم برای سرنگونی دولت نظامی

هواداران رئیس جمهور مخلوع سودان در اعتراض به اقداماتی ضد عمر البشیر و وابستگان آن در این کشور دست به اعتراض زدند و خواهان سرنگونی دولت شدند.

19 مرداد 1399

از تکاوری یگان صابرین تا فرماندهی در سوریه

پرواز با پاراگلایدر؛ روایت زندگی شهید مدافع حرم مهدی علیدوست توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

19 مرداد 1399

بحران نقاط کور رادار اقتصادی کشور

در این چندماه به دلیل شیوع کرونا و رکود ناشی از آن، این انتظار بحق از دولت وجود داشته و دارد که به افراد فاقد درآمد ثابت در شرایط کرونا کمک کند، اما مهم ترین چالش پیش روی آن فقدان اطلاعات متقن از این افراد است.

10 مرداد 1399

فیل کوچولو کجا خوابیدی؟ برای سومین بار در کتابفروشی ها

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، فیل کوچولو کجا خوابیدی؟ که در قالب داستانی شیرین به رابطه مادرفرزندی اشاره می کند، مناسب مخاطبان گروه سنی 4 سال است و درباره بچه فیلی است که پس از گم کردن مادرش در جست وجوی او با دیگر حیوانات...

5 مرداد 1399

بازگشایی تاسیسات گردشگری مازندران کلید خورد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت که پس از سه ماه تعطیلی اجباری ناشی از شیوع ویروس کرونا ، از امروز پنجشنبه اول خرداد ماه تاسیسات گردشگری برای میزبانی از مسافران بازگشایی می شوند.

3 مرداد 1399

منطقه گردشگری باباگرگر در قروه سامان دهی می گردد

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان قروه گفت: منطقه گردشگری باباگرگر قروه یکی از مناطق مهم گردشگری کردستان است که بر اساس طرح مطالعاتی موجود توسعه پیدا می نماید.

2 مرداد 1399

میرزا رضی آذربایجانی؛ خوشنویس دربار قاجار

میرزا رضی آذربایجانی، خوشنویس و مستوفی ایرانی قرن دوازدهم و سیزدهم هجری قمری است.

19 تیر 1399

معروف ترین جاذبه های گردشگری شانگهای؛ چین

جاذبه های جهانگردی شانگهایشانگهای یکی از مهم ترین و جذاب ترین شهرهای چین است و با 24 میلیون نفر، پرجمعیت ترین شهر جهان محسوب می شود. تورهای مختلفی به مقصد شانگهای و همین طور پکن برگزار می شود و سالانه میلیون ها جهانگرد به این شهر چینی سفر می کنند. در این...

25 خرداد 1399

چگونه به دیدن کاخ موزه یا شهر ممنوعه پکن بروید؟

کاخ موزه پکن یا شهر ممنوعهدر میان معروف ترین جاذبه های چین و پس از دیوار طولانی چین، کاخ موزه پکن قرار گرفته است. شهری پر از کاخ ها و باغ های طراحی شده که در قدیم مکانی برای اقامت پادشاهان و ملکه ها و شاهزادگان بوده است. محوطه ای تاریخی به نام کاخ موزه پکن...

24 خرداد 1399

حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و 9 اثر تاریخی ری مشخص حریم می گردد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرری گفت: حرم عبدالعظیم حسنی (ع)، بازار تاریخی ری، بقعه بی بی شهربانو، امامزاده عبدالله (ع)، آب انبار آراد، عمارت بادگیردار قاجاری، خانه باغ ملک،کاروانسرای عباسی قاجای، کاروانسرای کنارگرد و آسیاب ری از...

23 خرداد 1399

بازدید مدیرکل خوزستان از پروژه های گردشگری مسجدسلیمان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان و فرماندار مسجدسلیمان از پروژه های گردشگری شهرستان بازدید و فرایند پیشرفت آن ها را ارزیابی کردند.

10 خرداد 1399

خبرنگاران در کنار کسب وکارها در بحران کرونا

پلتفرم مارکت پلیس یا بازارگاه خبرنگاران، فروشگاه آنلاین بیش از 40 هزار کسب وکار مستقل ایرانی و 150 هزار نفر از کارکنان این مشاغل است. مارکت پلیس این امکان را در اختیار کسب وکارهای آفلاین قرار می دهد تا بدون محدودیت کالاهای خود را به مشتریانی از سراسر ایران...

7 خرداد 1399

شهرستان سلماسو جاذبه های تاریخی و دیدنی اش، عکس

شهرستان سَلماس (شاپور پیشین) یکی از شهرستان های استان آذربایجان غربی ایران است که در قسمت شمالی این استان قرار گرفته است.

4 خرداد 1399

چهار مورد مثبت ابتلا به کرونا در سمنان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: آزمایش چهار نفر مبتلا به کرونا در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه، امروز مثبت اعلام شد.

1 خرداد 1399

پرواز هواپیماهای آمریکایی بر فراز دیالی عراق

مهر نوشت: یک منبع امنیتی عراقی از پرواز هواپیماهای شینوک آمریکا بر فراز استان دیالی اطلاع داد.

30 اردیبهشت 1399

تهرانی ها در نوروز بیشترین سفر را داشتند ، احتمال ادامه تعطیلی پس از 15 فروردین وجود دارد؟

رئیس ستاد مبارزه با کرونای استان تهران تاکید کرد: بیشترین مسافرانی که در ایام نوروز امسال در کشور جابجا شدند از استان تهران بودند. مقاصدی که تهرانی ها انتخاب کردند، قابل توجه است. آنها به همه استان ها از استان هایی که آلوده بودند یا آلودگی آنها کمتر بود...

27 اردیبهشت 1399

متهم ردیف اول ورود کرونا به ایران به روایت سخنگوی اصل نود ، اتهام این افراد سنگین تر از محتکران ماسک است

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع تداوم پرواز برخی ایرلاین ها به چین را در قالب تحقیق و تفحص از سازمان هواپیمایی دنبال خواهد کرد.

11 اردیبهشت 1399

آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به 106 نفر رسید

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا تا روز سه شنبه به 106 نفر رسیده است.

1 اردیبهشت 1399

پیشنهادها برای پلاسکو نتیجه می دهند؟

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می گوید: اگر مالک پلاسکو آماده باشد و رضایت دهد، سازمان میراث فرهنگی می تواند برای ایجاد و تجهیز موزه آتش نشانی در محل پلاسکو همکاری کند.

28 فروردین 1399

ایده های جوانان گلستانی در توسعه استان استفاده گردد

به گزارش خبرنگاران، علی نصیبی پیش از ظهر چهارشنبه در همایش توسعه استان گلستان بر پایه ایده های جوانان اظهار کرد: انسان محور توسعه است و سرمایه گذاری به روی انسان ها به عنوان اساس تغییر و دستیابی به توسعه در ابعاد مختلف است.

27 فروردین 1399
تعداد: (133)