نهمین کنگره سراسری شعر کویر برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در یزد، مجید جوادیان زاده گفت: نهمین کنگره سراسرى شعر کویر به همت انجمن شعر و ادب ابرکوه و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار می گردد.

نهمین کنگره سراسری شعر کویر برگزار می گردد

وی افزود: موضوعات کنگره شامل بهاریه های کویرى، از کوچه های آشتی کنان کویر، کویر، آفرینش اعجاب انگیز خدا، امید و صبر عناصر آمیخته با جان مردمان کویر، مناظره عناصر کویری (مانند شن و خار، باد و ماسه و...) و بخش ویژه طنز با موضوع طنزهای کویرانه یادمان زنده یاد ابوالفضل زرویی نصرآباد است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ادامه داد: مهلت ارسال آثار خاتمه اردیبهشت و برگزاری آن نیمه دوم خرداد ماه سالجاری است.

جوادیان زاده گفت: این کنگره شعر در ابرکوه قلب تپنده کویر ایران در سایه سار سرو 4500 ساله ابرکوه برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه شاعران می توانند آثار خود را در تمام قالب های شعر کلاسیک و نو ارسال نمایند، ادامه داد: هر شاعر می تواند در هر قالب و موضوع عنوان شده حداقل 3 و حداکثر 5 اثر ارسال کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: شاعران به همراه هر اثر خود باید مشخصات کامل (نام و نام خانوادگی، نام پدر، تولد، رشته و میزان تحصیلات، نشانى دقیق پستی و شماره تلفن) را در ذیل اشعار قید نمایند.

جوادیان زاده تاکید نمود که دبیرخانه دایمی کنگره شعر کویر حق انتخاب اشعار و چاپ آن را دارد و هزینه ایاب و ذهاب زمینی شاعران را تقبل می نماید.

وی گفت: جوایز و لوح تقدیر برگزیدگان فقط به شرط حضور در افتتاحیه و اختتامیه به آنها تعلق می گیرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "نهمین کنگره سراسری شعر کویر برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهمین کنگره سراسری شعر کویر برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید