نوجوانان آمریکایی اخبار را از منابع قابل اعتماد دریافت نمی نمایند

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، نتایج یک آنالیز جدید در آمریکا نشان می دهد، اکثر نوجوانان آمریکایی(78 درصد) برای کسب اطلاع از رویدادها و اخبار از منابع معتبر و قابل اعتماد استفاده نمی نمایند و بیشتر به سراغ شبکه های اجتماعی می روند که به محلی برای انتشار اخبار دروغین و جعلی هم مبدل شده اند.

نوجوانان آمریکایی اخبار را از منابع قابل اعتماد دریافت نمی نمایند

نتایج یک آنالیز جدید در آمریکا نشان می دهد یوتیوب وشبکه های اجتماعی مانند توئیتر و فیس بوک، منبع خبری برتر نوجوانان 13 تا 17 ساله آمریکایی هستند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ دبیر فیزیک به نقل از تک اسپات، با افزایش استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی دیگر روزنامه ها و تلویزیون برای نسل جدید منبع خبری محسوب نمی شوند و شبکه های اجتماعی مختلف جایگزین آنها شده اند.

تحقیق جدیدی که در همین زمینه در امریکا اجرا شده نشان می دهد اکثر نوجوانان آمریکایی(78 درصد) کسب اطلاع از رویدادها و اخبار روز را ضروری می دانند، اما آنها بدین منظور لزوما از منابع معتبر و قابل اعتماد استفاده نمی نمایند و بیشتر به سراغ شبکه های اجتماعی می روند که به محلی برای انتشار اخبار دروغین و جعلی هم مبدل شده اند.

در میان نوجوانان آمریکایی یوتیوب معتبرترین شبکه اجتماعی برای کسب خبر است و 60 درصد از آنها از این منبع استفاده می نمایند. البته نوجوانان در شبکه های اجتماعی برای کسب خبر به سراغ افراد مشهور وتاثیرگذار مانند بازیگران، چهره های ورزشی و موسیقی و به اصطلاح اینفلوئنسرها می روند و نه حساب های کاربری وابسته به شبکه های معتبر و مشهور خبری.

موسسه رسانه ای کامن سنس که این آنالیز را انجام داده، تداوم وضعیت مذکور را عامل نگرانی می داند و بر این باور است که ارزش ها، استانداردها و اخلاقیات این افراد لزوما مورد تایید و مناسب نیست و لذا نباید آنها به منابع خبری قابل اطمینان و صادق برای نوجوانان مبدل شوند.

همین آنالیز نشان می دهد که تنها 41 درصد از نوجوانان برای کسب خبر از رسانه های چاپی یا حساب های کاربری آنها در شبکه های اجتماعی استفاده می نمایند و مشاهده اخبار تلویزیون تنها در میان 37 درصد نوجوانان هوادار دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نوجوانان آمریکایی اخبار را از منابع قابل اعتماد دریافت نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوجوانان آمریکایی اخبار را از منابع قابل اعتماد دریافت نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید