گوترش: مقامات آمریکا به اعتراضات گوش دهند و خویشتنداری داشته باشند

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، دبیر کل سازمان ملل از شهروندان آمریکایی معترض نسبت به نابرابری نژادی و رفتار خشن پلیس خواست تا اعتراضات خود را به صورت مسالمت آمیز برگزار نمایند.

گوترش: مقامات آمریکا به اعتراضات گوش دهند و خویشتنداری داشته باشند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دبیر فیزیک به نقل از رویترز، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل روز دوشنبه از شهروندان آمریکایی معترض نسبت به نژادپرستی و رفتار خشونت آمیز پلیس خواست تا به صورت مسالمت آمیز اعتراض نمایند. وی همچنین از رهبران و مقام های آمریکایی نیز خواست تا به اعتراضات گوش دهند و خویشتنداری داشته باشند.

بر اساس این گزارش، استفان دوجاریچ سخنگوی سازمان ملل در واکنش به اعتراضات گسترده در آمریکا نسبت به قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست توسط یک مامور پلیس سفیدپوست، گفت: گوترش دبیر کل سازمان ملل خواهان اعتراضات مسالمت آمیز از سوی شهروندان آمریکایی و خویشتنداری رهبران و مقام های ایالات متحده شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از وزارت دادگستری و اف بی آی خواسته است تا درباره قتل فلوید تحقیق نمایند ولی هیچ گونه اظهارات مهمی را برای کاهش تنش بیان ننموده است.

ترامپ در عوض با انتشار توئیت هایی طی روزهای اخیر، معترضان را اوباش و اراذل ارزیابی نموده و آنها را تهدید به استفاده از نیروهای ارتش نموده است.

یک افسر سفیدپوست در آمریکا روز دوشنبه گذشته یک مرد سیاهپوست غیرمسلح را در شهر میناپولیس به قتل رسانده است. این مرد سیاهپوست حدودا 40 ساله غروب دوشنبه به وقت محلی با رفتار خشن پلیس روبرو شد به طوری که مأموران پلیس به او دستبند زدند و وی را با صورت روی زمین خواباندند. پلیس مدعی شده که این مرد سیاهپوست متهم به جعل اسناد بوده است.

بر اساس ادعای پلیس، این مرد سیاهپوست که مسائل پزشکی داشته است پس از انتقال به یک بیمارستان جان خود را از دست داد. فیلم های منتشر شده از سوی عابران نشان می دهد که این مرد سیاهپوست با فشار زانوی یک افسر پلیس میناپولیس روبرو شده و مرتباً فریاد می زند: نمی توانم نفس بکشم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گوترش: مقامات آمریکا به اعتراضات گوش دهند و خویشتنداری داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش: مقامات آمریکا به اعتراضات گوش دهند و خویشتنداری داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید