11 فیلم بخش زنگ هفتم جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، فیلم های زنگ هفتم با مشارکت و همکاری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، وزارت آموزش و پرورش و شهرداری تهران از تاریخ 28 فروردین لغایت 5 اردیبهشت 97 در پردیس های سینمایی چند نقطه از شهر تهران نمایش داده می گردد.

11 فیلم بخش زنگ هفتم جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد

این فیلم ها که متناسب با سن دانش آموزان ایرانی انتخاب شده اند شامل ال کلاسیکو، شازده کوچولو، پسر کوچولوی کوهستان، شیر، 150 میلی گرم از سینمای جهان و آثار فیلشاه، سلام، آلفابت، کلاغ پر، ماه گفت: قلپ قلپ یاری و چشم انداز خالی از سینمای ایران هستند.

فیلم سینمایی ال کلاسیکو ساخته هلکوات مصطفی محصول عراق و نروژ در سال 2015 است. ماجرای فیلم از این قرار است که آلن به همراه برادرش به سفر پرمخاطره ای می روند؛ از کردستان عراق تا اسپانیا آن هم برای دیدن کریستیانو رونالدو.

فیلم سینمایی شازده کوچولو به کارگردانی مارک آزبورن محصول کشور فرانسه، کانادا در سال 2014 اقتباسی از داستان معروف شازده کوچولو است. این فیلم درباره دختری کوچک است که در جهانی بزرگسال ها با مادرش زندگی و سعی می نماید خودش را برای این جهان آماده کند. همسایه شان یک خلبان است که او را با جهانی عجیبی آشنا می نماید که در آن هر چیزی ممکن است؛ جهانی شازده کوچولو.

از دیگر آثار حاضر در این بخش فیلم سینمایی پسر کوچولوی کوهستان به کارگردانی زاویه کولر محصول کشور سوییس در سال 2015 است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: اورسلا با والدین، حیوانات و بهترین دوستش سرینا که معمولا به ملاقات او می آید، زندگی می نماید. او به معنای واقعی پسر کوهستان است و استعداد خاصی در پرورش و درک حیوانات دارد. با رسیدن تابستانی دیرهنگام، او و والدینش به طرف دامنه کوه به روستا می آیند. آنها در راستا روستا طی یک اتفاق تصادفی همه چیزشان را در یک پرتگاه از دست می دهند. آنها در روستا اقدام به معامله با صاحب مغازه ای ثروتمند می نمایند که رفتاری غیردوستانه دارد و آنها را زیر بار قرض می برد.

فیلم سینمایی شیر به نویسندگی و کارگردانی گرت دیویس محصول کشور استرالیا 2016 نیز در بخش زنگ هفتم برای دانش آموزان به نمایش درمی آید. این فیلم ماجرای ساروی پنج ساله است که در قطاری که او را در هندوستان هزار کیلومتر دورتر از خانه اش می برد، گم می گردد.

فیلم دیگر این بخش 150 میلی گرم ساخته امانوئل برکو محصول کشور فرانسه در سال 2016 است. ماجرای فیلم از این قرارست که در بیمارستانی در برست فرانسه، یک پزشک متخصص ریه رابطه ای مستقیم بین مرگ مشکوک چند نفر و یک داروی معتبر کشف می نماید.

از فیلمسازان ایرانی که در بخش زنگ هفتم حضور دارند، محمدرضا حاج غلامی است که با فیلم کوتاه سلام محصول سال 2017 در این جشنواره حضور دارد. این فیلم در خصوص پسربچه ای خجالتی است که فکر می نماید پدرش در سوریه شهید شده و او برای سلامت پدرش نذر می نماید به چندین نفر سلام کند.

انیمیشن سینمایی فیلشاه ساخته هادی محمدیان که داستانش در یک جنگل و بین فیل ها شروع می گردد نیز در بخش زنگ هفتم میزبانان بچه ها خواهد بود.

انیمیشن کوتاه آلفابت ساخته کیانوش عابدی محصول ایران در سال 2017 است که برای نوجوانان ایران به نمایش درمی آید. در خلاصه داستان این اثر که جوایز خارجی زیادی در کارنامه دارد آمده است: دیر زمانی است که مردم این دیار الفبای زیستن را از یاد برده اند.

فیلم کوتاه کلاغ پر ساخته ریحانه کاوش محصول ایران در سال 2018 نیز با داستان فانتزی خود در این بخش به نمایش درمی آید. قصه فیلم درباره کلاغی است که خیلی کدو دوست دارد و لانه اش را روی سر مترسک مزرعه کدو ساخته است.

همچنین ریحانه کاوش با فیلم کوتاه ماه گفت: قلپ قلپ یاری نیز در بخش زنگ هفتم حضور دارد که در خلاصه داستان این فیلم محصول سال 2018 آمده است: نهنگ عاشق ماه شده است. شب ها برای رسیدن به ماه سعی می نماید بالا و بالاتر بپرد، ولی رسیدن به این آرزو محال است. تا اینکه یک شب همراه با صدای مهیبی متوجه می گردد ماه داخل دریا افتاده است.

دیگر فیلم حاضر در بخش زنگ هفتم فیلم کوتاه چشم انداز خالی ساخته علی زارع قنات نوی محصول ایران در سال 2017 درباره مادری است که در انتظار فرزند به جنگ رفته اش است.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر 19 تا 27 آوریل 2018 (30 فروردین تا 7 اردیبهشت 1397) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "11 فیلم بخش زنگ هفتم جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 فیلم بخش زنگ هفتم جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید