بازدید مدیرکل خوزستان از پروژه های گردشگری مسجدسلیمان

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان و فرماندار مسجدسلیمان از پروژه های گردشگری شهرستان بازدید و فرایند پیشرفت آن ها را ارزیابی کردند.

بازدید مدیرکل خوزستان از پروژه های گردشگری مسجدسلیمان

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، سیدحکمت الله موسوی و محمد پاکدل به همراه جمعی از مدیران از پروژه های نیمه تمام گردشگری و تفریحی شهرستان ازجمله کمپ گردشگری چم آسیاب، موزه میراث فرهنگی منطقه کلگه، برنشانده و مجموعه گردشگری لامردون ایل بختیاری (یادمان) بازدید کردند.

در این بازدید محمد پاکدل فرماندار مسجدسلیمان با اشاره به این که منابع گردشگری مسجدسلیمان بی نظیر و نیازمند نگاه ملی هستند اضافه کرد: در ادوار مختلف به میراث فرهنگی و گردشگری مسجدسلیمان توجه نشده است، با توجه به دارا بودن این شهرستان از این حجم از منابع طبیعی و پتانسیل های گردشگری، باید آن را برای ورود گردشگران ملی و خارجی آماده کنیم تا شاهد رونق این صنعت و درنتیجه اشتغال زایی در شهرستان باشیم.

او گفت: معتقد هستیم پروژه چشمه آب گرم گلگیر باید به بخش خصوصی واگذار گردد یا این که زیر نظر شهرداری رونق گیرد چراکه آثار مسجدسلیمان مغفول مانده اند و در معرفی و در زیرساخت هم ضعیف عمل شده است.

پاکدل تأکید کرد: سرمایه گذاران باید حمایت شوند و جهت دریافت مجوزهای قانونی باید تسهیل گردد، در اتاق ما همواره به روی همه سرمایه گذاران باز است و قطعاً در کنار سرمایه گذاران خواهیم ماند.

سیدحکمت الله موسوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگریو صنایع دستی خوزستان هم در این بازدید ضمن اشاره به ظرفیت های گردشگری مسجد سلیمان مطرح کرد: همه به ارزش های بی شمار گردشگری و تفریحی مسجدسلیمان واقف هستیم و باید داشته های تاریخی فراوان شهرستان را معرفی و زیرساخت ها را نیز فراهم آوریم.

او ادامه داد: استان خوزستان از حیث دارا بودن آثار ثبت ملی، در کشور در صندلی اول قرار گرفته است، اما در بحث ایجاد زیرساخت برای حضور گردشگران خوب کار نشده است.

موسوی بیان نمود: بخشی از مسائل مالی و اشتغال مرتبط با گردشگری است چون یک صنعت محسوب می گردد، گردشگری صنعت سالم و بدون ضرر برای محیط زیست است که می توان از طریق آن اشتغال زایی کرد.

منبع: میراث آریا

به "بازدید مدیرکل خوزستان از پروژه های گردشگری مسجدسلیمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید مدیرکل خوزستان از پروژه های گردشگری مسجدسلیمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید