میزبانی جام جهانی کشتی درتهران منتفی شد، وعده جدید اتحادیه جهانی!

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، پس از لغو میزبانی رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی به میزبانی تهران از سوی اتحادیه جهانی کشتی که قرار بود در روزهای 7 و 8 آذر برگزار گردد، متولیان وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون کشتی و حتی بعضی نهادهای سیاسی وارد گود شدند تا میزبانی جام جهانی را دوباره به ایران بازگردانند. در ادامه این کوشش همه جانبه، اتحادیه جهانی به فدراسیون کشتی ایران بیان کرد تاریخ جدید و پیشنهادی برگزاری این مسابقات را اعلام کند تا اتحادیه جهانی نیز طی رایزنی با تیم های شرکت کننده، زمینه برگزاری این مسابقات تا خاتمه سال 2019 میلادی را فراهم آورد.

میزبانی جام جهانی کشتی درتهران منتفی شد، وعده جدید اتحادیه جهانی!

به همین دلیل چندی پیش حسن رنگرز سخنگوی فدراسیون کشتی در مصاحبه با وبلاگ دبیر فیزیک گفت روزهای 14 و 15 و همچنین 18 و 19 آذرماه به عنوان تاریخ پیشنهادی برگزاری جام جهانی در تهران به اتحادیه جهانی اعلام شده تا ایران بتواند در یکی از این دو تاریخ جدید، میزبان جام جهانی باشد. اما حالا با توجه به روزهای انتهای سال میلادی و گذشتن تاریخ های اعلام شده از سوی ایران، می توان پرونده برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در سال 2019 در تهران را مختومه دانست.

البته این به معنای انتها امیدواری متولیان ورزش و فدراسیون کشتی برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی نیست، چراکه علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی چندی پیش در حاشیه مجمع سالانه هیات کشتی خراسان رضوی اظهارات امیدوارکننده ای را عنوان نمود. او در این رابطه گفت: طبق مصوبات اتحادیه جهانی کشتی، در سالی که المپیک برگزار می گردد، مسابقات جام جهانی برگزار نخواهد شد، اما این بار قرار شده تا جام جهانی استثنائا و بر خلاف تصمیم قبلی در سال 2020 میلادی برگزار گردد.

از سویی دیگر حسن رنگرز نیز در تایید اظهارات رئیس فدراسیون کشتی گفت: به تازگی ایمیلی از اتحادیه جهانی دریافت شده مبنی بر اینکه این اتحادیه در حال رایزنی برای برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در تهران است. اینطور که به ما اعلام شده این بار استثنائا اتحادیه جهانی مجاب شده مسابقات را به سال بعدی میلادی موکول کند. بدین ترتیب احتمالا جام جهانی در بهمن یا اسفندماه سال 1398 در ایران برگزار خواهد شد. ضمن اینکه اتحادیه جهانی بابت هزینه هایی که به خاطر تغییر زمان برگزاری جام جهانی به ما تحمیل شده نیز عذرخواهی نموده است.

با این شرایط می توان امیدوار بود ایران همچنان میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی است اما هنوز زمان دقیق آن از سوی اتحادیه جهانی کشتی اعلام نشده و نمی توان تا ثبت رسمی این مسابقات در تقویم اتحادیه جهانی، قاطعانه در این مورد اظهار نظر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "میزبانی جام جهانی کشتی درتهران منتفی شد، وعده جدید اتحادیه جهانی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزبانی جام جهانی کشتی درتهران منتفی شد، وعده جدید اتحادیه جهانی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید