چهار نوروزگاه در استان کرمان برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک، مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از برگزاری چهار ویژه برنامه نوروزگاه از تاریخ یکم تا دوازدهم فروردین ماه سال 1398 در استان کرمان اطلاع داد.

چهار نوروزگاه در استان کرمان برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ دبیر فیزیک به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه به مناسبت فرا رسیدن ایام تعطیلات نوروز چهار ویژه برنامه نوروزگاه در سطح استان کرمان برگزار می گردد، اضافه نمود: شهرهای کرمان، زرند، ماهان و راین در ایام نوروز میزبان این وِیژه برنامه هستند.

او با اشاره به اینکه تاکنون سه دوره ویژه برنامه نوروزگاه در استان کرمان برگزار شده است، اظهار کرد: هرساله این برنامه تاریخی و فرهنگی در شهرستانهای مختلف استان برگزار می گردد.

فرخی با بیان اینکه برای ایجاد فضایی بانشاط در سطح شهرستانها برنامه های متنوعی در حال برنامه ریزی است، توضیح داد: معرفی صنایع دستی و هنرهای سنتی در قالب بازارچه های صنایع دستی و معرفی آیین های بومی و محلی در قالب نوروزگاه تا خاتمه تعطیلات نوروز انجام می گردد.

او هدف از برگزاری نوروزگاه ها را شناساندن و معرفی توانمندی ها، آداب و رسوم، موسیقی و غذاهای محلی هر منطقه از استان عنوان و گفت: سال جاری این ویژه برنامه در محل کاروانسرای گنجعلیخان کرمان برگزار می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه در نوروز سال 1398، بیش از 15 بازارچه صنایع دستی در سطح استان برپا می گردد، گفت: محل بازارچه نوروزی شهر کرمان در ورودی هفت باغ علوی کرمان مشخص شده است.

فرخی با بیان اینکه اقامت هرچه بیشتر گردشگران و مسافران در محل بوم گردیهای استان در دستور کار برنامه های نوروزی قرار گرفته است، اضافه نمود: اقامتگاه های بوم گردی با هدف توسعه گردشگری روستایی و اماکن اقامتی بومی و محلی، توسعه صنایع دستی روستایی، معرفی فرهنگ غذایی، جاذبه های ناملموس و معنوی روستایی در نوروز 1398 مورد توجه قرار گرفته اند.

او با بیان اینکه سال جاری پیش بینی می گردد حضور میهمانان و گردشگران نوروزی نسبت به سال گذشته افزایش یابد، اعلام کرد: خوشبختانه تا کنون هتلهای 4 و 5 ستاره استان برای اقامت مسافران نوروزی تکمیل شده اند اما دیگر مراکز اقامتی آمادگی لازم میزبانی از گردشگران را دارند.

منبع: میراث آریا

به "چهار نوروزگاه در استان کرمان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار نوروزگاه در استان کرمان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید